Artur Kosicki zmienia zdanie. Rezygnacja ze stanowiska...

  Artur Kosicki zmienia zdanie. Rezygnacja ze stanowiska marszałka województwa została wycofana

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Nasze informacje potwierdziły się. Artur Kosicki po rozmowie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim wycofał rezygnację ze stanowiska marszałka województwa.
  Artur Kosicki wycofał rezygnację ze stanowiska marszałka. Oficjalnie wspiera go w tym cały zarząd i nowy szef podlaskiego PiS Dariusz Piontkowski
  1/14
  przejdź do galerii

  Artur Kosicki wycofał rezygnację ze stanowiska marszałka. Oficjalnie wspiera go w tym cały zarząd i nowy szef podlaskiego PiS Dariusz Piontkowski ©Piotr Sawczuk

  - Wielokrotnie już mówiłem, że współpraca samorządu z rządem jest dla mnie istotna. Uważałem i uważam nadal, że tylko zarząd województwa, który posiada nie tylko mandat społeczny, ale też polityczny jest w stanie w pełni realizować program wyborczy. Sytuacja polityczna w województwie podlaskim zmieniła się. Uznałem, że w związku ze zmianą władzy i powołaniem pana Dariusza Piontkowskiego (na pełnomocnika podlaskich struktur PiS) sprawą honoru było dla mnie, żeby poddać się swoistemu votum zaufania. Dziękuję za to votum zaufania - mówi marszałek województwa Artur Kosicki.
  Zobacz galerię


  Przeczytaj też: Marszałek Artur Kosicki już po rozmowie z prezesem Kaczyńskim. Nieoficjalnie mówi się, że ma wycofać rezygnację

  W czwartek po raz pierwszy publicznie skomentował zamieszanie ze swoją rezygnacją ze stanowiska marszałka. Złożył ją we wtorek rano. W czwartek pojawiło się kolejne pismo w urzędzie marszałkowskim. Tym razem w sprawie wycofania rezygnacji ze stanowiska marszałka.

  Artur Kosicki dodaje, że w międzyczasie odbył wiele spotkań, także z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zapewnia, że była to bardzo owocna rozmowa.

  - Prezes wsparł mnie w tym, bym w dalszym ciągu pełnił funkcję w zarządzie województwa - dodaje Artur Kosicki.

  Podobne wsparcie miał otrzymać od szefa podlaskich struktur PiS Dariusza Piontkowskiego, koalicjantów i radnych klubu PiS w sejmiku.

  - W związku z tym dalej realizujemy program wyborczy, dalej zmieniamy województwo podlaskie na lepsze - dodaje Artur Kosicki.

  Przeczytaj także: Kandydaci na marszałka województwa podlaskiego 2019 - możliwe scenariusze. Artur Kosicki na dywaniku u Kaczyńskiego

  Artur Kosicki uniósł się honorem  W samorządzie województwa powstało jednak zamieszanie. Rezygnacja marszałka oznacza bowiem odwołanie całego zarządu województwa i konieczność powołania nowych władz. Czy Artur Kosicki nie żałuje tego zamieszania, czy jego decyzja o rezygnacji nie była jednak zbyt szybka?

  - To są sprawy honorowe. Ja w swoim życiu kieruję się honorem i uważam, że wszyscy powinni to robić. Uważałem, że było to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji - odpowiada Artur Kosicki.

  Zdaniem marszałka, który powołuje się na opinie ekspertów, radni nie będą musieli zajmować się jego rezygnacją. A taki punkt jest zaplanowany na sesję, która odbędzie się 18 lutego.

  - W polityce potrzebna jest pewna rozwaga. My dziś jesteśmy pewni, że wycofanie rezygnacji kończy temat. Przechodzimy do normalnej, merytorycznej pracy - podkreśla Dariusz Piontkowski, szef PiS w Podlaskim.  Inne zadanie ma Karol Pilecki, przewodniczący sejmiku.

  - I tak rezygnacja będzie głosowana na sesji. Z końcem miesiąca Artur Kosicki przestanie być marszałkiem. Może zachować to stanowisko tylko przy powtórnych wyborach – mówił "Porannemu" Karol Pilecki.

  Pojawiają się jednak opinie, że radni PiS, którzy mają większość w sejmiku będą chcieli zdjąć punkt o rezygnacji z porządku obrad.

  O zamieszaniu z rezygnacją marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego przeczytasz także w piątkowym Magazynie "Kuriera Porannego".

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)