MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Choroszcz zmienia swój wygląd, a mieszkańcom żyje się bardziej komfortowo. Wiele osób czekało na budowę czy remont dróg i... się doczekało

Donata Żmiejko
Donata Żmiejko
Przebudowa ul. 3 Maja wraz z pobliskimi drogami to koszt blisko 4,1 mln zł
Przebudowa ul. 3 Maja wraz z pobliskimi drogami to koszt blisko 4,1 mln zł Urząd Miejski w Choroszczy
Gmina Choroszcz buduje i remontuje drogi. Na końcowym etapie jest budowa ulicy 3 Maja w Cho­roszczy wraz z pobliskimi drogami. Uroczyste otwarcie nowo zbudowanych ulic 3 Maja, Konwaliowej i Chabrowej zaplanowano na sierpień.

Ulica 3 Maja w Choroszczy wraz z pobliskimi miejskimi drogami, tj. ul. Konwaliową oraz ul. Chabrową i ul. Rumiankową jest budowana od 2019 roku.

- Ulica 3 Maja oraz sąsiadujące z nią ulice, dotąd piaszczyste i nierówne, już zyskały utwardzoną nawierzchnię – mówi burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. - Realizujemy te inwestycje mimo pandemii, która nie tylko w kraju, ale też na świecie zablokowała wiele ważnych przedsięwzięć. My, kontynuujemy to, co zaczęliśmy, i co mieszkańcom obiecaliśmy. W drogach umiejscowiona została już konieczna infrastruktura deszczowa, a w niektórych odcinkach – według zgłoszeń mieszkańców, także infrastruktura gazowa. Po obu stronach jezdni powstały chodniki i eleganckie zjazdy na posesje. Dzięki naszej inwestycji zmieniała się cała okolica, i jak słyszę: wypiękniała. Cieszę się z takich reakcji mieszkańców i przyjezdnych.

Przebudowa ul. 3 Maja wraz z pobliskimi drogami to koszt blisko 4,1 mln zł. Inwestycja została wsparta dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 2,4 mln zł i środkami z budżetu gmi­ny w kwocie ponad 1,6 mln zł.

Uroczyste otwarcie nowo zbudowanych ulic 3 Maja, Konwaliowej i Chabrowej zaplanowano na sierpień 2020 r.

Zaawansowane prace odbywają się przy ul. Zastawie II w Choroszczy. To ponad 1,4-kilometrowy odcinek, który w nowej wersji zyskał nową nawierzchnię, przepusty, zjazdy na posesje i chodniki dla pieszych. W drodze powstała nowa infrastruktura wodno-kanalizacyjna, deszczowa, oświetleniowa i teleinformatyczna. Całkowita wartość inwestycji to blisko 4,5 mln zł (dofinansowanie z FDS wyniosło ponad 2,6 mln zł i wkład własny gminy Choroszcz to blisko 1,8 mln zł). Inwestycja zostanie oddana do końca 2020 roku.

Czytaj też:
Państwowy deweloper wybuduje w Choroszczy drewniane, energooszczędne domy

Inwestycja, z której już mogą cieszyć się mieszkańcy to ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Choroszczy. Obejmowała ona przebudowę jezdni wraz z chodnikiem, wykonanie zjazdów oraz przyłącza kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi. Przebudowano również hydranty i kablowe przyłącza telekomunikacyjne. Całkowita wartość inwestycji to blisko 600 tys. zł, dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło ponad 320 tys. zł, a wydatki własne gminy Choroszcz na ten cel to blisko 300 tys. zł. Ulic K.K. Baczyńskiego już została oddana do użytku mieszkańcom.

Również poza Choroszczą gmina realizuje drogowe inwestycje – mieszkańcy już mogą korzystać z ul. Zagórnej w Klepaczach. To inwestycja, w której rezultacie powstała jezdnia z kostki betonowej, zbudowana została kanalizacja deszczowa wraz ze studniami rewizyjnymi i wpustami ulicznymi. Projekt kosztował ponad 790 tys. zł, dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to ponad 412 tys. zł, zaś wydatki z budżetu gminy Choroszcz to suma blisko 380 tys. zł. Uroczyste otwarcie ulic Zagórnej w Klepaczach w gm. Choroszcz zaplanowano na sierpień 2020 roku.

Do końca 2020 roku w gminie Choroszcz zrealizowane zostaną również inwestycje dotyczące dróg powiatowych. Są to następujące przedsięwzięcia:

  • droga we wsi Kościuki – inwestycja kosztować będzie blisko 1,7 mln zł, dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie 50 proc., a także w takiej samej części, koszt realizacji wezmą na siebie gmina Choroszcz i powiat białostocki. Uroczyste otwarcie tej drogi zaplanowano na 19 sierpnia.
  • droga we wsi Izbiszcze – jej realizacja kosztować będzie ponad 840 tys. zł i koszt ten w 50 proc. pokryty zostanie z Funduszu Dróg Samorządowych oraz kolejne 50 proc. z własnych budżetów pokryje gmina Choroszcz i powiat białostocki.

- Bardzo się cieszę, że z roku na rok nasza gmina zyskuje nowe i komfortowe szlaki komunikacyjne – podsumowuje burmistrz Wardziński. Obecnie mieszkańcy mogą w naprawdę niezłych warunkach korzystać z nowej infrastruktury. Po prostu dobrze mieszkać i żyć, czego wszystkim życzę.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna