MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Danwood - producent domów o drewnianej konstrukcji - będzie finansowo wspierać działalność Białowieskiego Parku Narodowego

peż
- Nasza firma nierozerwalnie związana jest z Podlasiem, którego największym skarbem przyrodniczym jest Puszcza Białowieska. Ten unikatowy, naturalny las oraz zabytki budownictwa drewnianego, które znajdują się na jej terenie, są naszym wspólnym dziedzictwem, które należy zachować w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń. Dlatego też, zdecydowaliśmy się na stałą współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym oraz finansowe wsparcie jego statutowych działań – wyjaśnia Jarosław Jurak, prezes Danwood S.A.

Danwood S.A. podpisał umowę z Białowieskim Parkiem Narodowym na trzy lata. Przedsiębiorstwo działa od 20 lat, jest największym w Polsce producentem energooszczędnych domów gotowych w standardzie „pod klucz”, zatrudnia ponad 2000 osób, a jego siedziba i zakład produkcyjny mieszczą się w Bielsku Podlaskim – w niedalekiej odległości od Białowieży.

Czytaj też: Danwood zadbał o dzieci swoich pracowników. Otworzył żłobek Danwood Kids

Białowieski Park Narodowy jest jedynym polskim obiektem przyrodniczym, wpisanym przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa. Stanowi też najważniejszą – centralną strefę Rezerwatu Biosfery Białowieża. Obszar parku interesujący jest również pod względem historycznym i kulturowym. Jednym z jego obiektów jest Park Pałacowy o powierzchni ok. 50 ha, gdzie znajduje się zespół zabytkowych budynków historycznych, w tym m.in. najstarszy budynek w Białowieży – drewniany dworek z 1845 r.
Park Pałacowy wpisany jest do rejestru zabytków województwa podlaskiego.

- Białowieski Park Narodowy to miejsce absolutnie wyjątkowe na przyrodniczej mapie Polski i Europy. Cieszymy się, że to właśnie firma z naszego regionu aktywnie angażuje się w ochronę tego miejsca - komentuje – powiedział dr Michał Krzysiak, dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego. - Środki, jakie pozyskaliśmy dzięki naszej współpracy, pozwolą nam na prowadzenie statutowej działalności parku związanej z ochroną przyrody, edukacją i propagowaniem wiedzy przyrodniczej o ekosystemach Białowieskiego Parku Narodowego i żubrze, symbolu polskiej ochrony przyrody.

Czytaj też: Danwood S.A. w Bielsku Podlaskim kupił nową halę należącą wcześniej do firmy Nordhus. Sto osób znajdzie pracę dzięki tej inwestycji

Danwood S.A.
jest jednym z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawców prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”, sprzedawanych pod własną marką Danwood. Firma jest liderem na wymagającym rynku niemieckim pod względem liczby sprzedanych domów prefabrykowanych wykończonych „pod klucz. Poza rynkiem niemieckim Grupa jest także obecna w Austrii i Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce, gdzie jest jednym z największych producentów domów prefabrykowanych. Oferta Danwood S.A. jest jedną z najbardziej kompleksowych i różnorodnych na rynku - zawiera paletę ponad 130 projektów jedno- i dwurodzinnych domów, o powierzchni od 80 do ponad 300 mkw., zróżnicowanych pod względem funkcjonalnym i estetycznym, dostosowanych do lokalnych oczekiwań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna