Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dobre rozwiązania nie muszą być drogie

Redakcja
Przed rolnikami uprawiającymi kukurydzę i ziemniaki czas podejmowania decyzji na jaką strategię zwalczania chwastów się zdecydować. Wszystkie trzy metody mają swoje zalety i wady. Herbicydy doglebowe to duże ryzyko wtórnego zachwaszczenia zwłaszcza przez chwasty ciepłolubne, relatywnie wysoki koszt oraz oczywiście ryzyko poprawek. Metoda sekwencyjnego stosowania herbicydów to co najmniej dwa wjazdy z opryskiwaczem w pole i raczej również wysokie koszty. Optymalnym wyjściem wydaje się być jeden solidny zabieg nalistny.

- Mamy możliwość doboru produktów w zależności od zachwaszczenia występującego na polu - zaznacza Mariusz Michalski, Menedżer ds. Upraw w firmie INNVIGO. - Zabieg możemy wykonać w terminie najwyższej wrażliwości chwastów, do tego dysponujemy najszerszym oknem aplikacji, dzięki czemu uzyskujemy wysoką skuteczność zwalczania chwastów.

 

Jedną z popularniejszych substancji aktywnych, skutecznych i sprawdzonych do zabiegów nalistnych, jest rimsulfuron. Rincon 25 SG firmy Innvigo ma swoim składzie rimsulfuron w formulacji SG zapewniającej jeszcze szybsze przemieszczanie herbicydu wewnątrz chwastów – hamuje ich rozwój już po godzinie od zastosowania. Rincon idealnie nadaje się do stosowania nalistnego w powschodowej ochronie kukurydzy i ziemniaka. Szerokie spektrum sprawia, że Rincon staje się niezbędny w zwalczaniu chwastów kukurydzy i ziemniaka. Lista zwalczanych chwastów obejmuje te najgroźniejsze: zarówno z grupy jedno- jak i dwuliściennych. Rincon 25 SG może być zastosowany w wielu kombinacjach z różnymi produktami.

Preparat ma też dostosowaną do polskich realiów rozsądną cenę.

- Pozwala to w oparciu o rimsulfuron firmy Innvigo budować skuteczne dopasowane do potrzeb polowych mieszaniny zbiornikowe – zaznacza Mariusz Michalski, Menedżer ds. Upraw w firmie INNVIGO. - Uwzględnienie rimsulfuronu od firmy Innvigo w programie zwalczania chwastów to racjonalna inwestycja, która może się opłacać.

REKOMENDACJE STOSOWANIA HERBICYDU RINCON 25 SG

Rincon 25 SG może być zastosowany w wielu kombinacjach z różnymi produktami.

KUKURYDZA

Przykłady zabiegów powschodowych w ochronie kukurydzy.

INNVIGO to polski producent specjalistycznej chemii dla rolnictwa, dostarczający wysokiej jakości rozwiązań do ochrony i nawożenia roślin, które chronią uprawy i zwiększają plony, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

Firma swoją działalność rozpoczęła w Polsce w 2015 roku. Portfolio produktowe INNVIGO intensywnie się rozwija. Obecnie w Polsce mamy zarejestrowanych ponad 20 produktów do ochrony upraw. Otworzyliśmy i rozwijamy oddziały również w Czechach, na Słowacji oraz w Rumunii, jednocześnie prowadzimy procesy rejestracyjne wielu środków w innych krajach europejskich.

Mariusz Michalski, Menedżer ds. Upraw w firmie INNVIGO: **W Innvigo uważamy, że dobre rozwiązania nie musza być drogie, dlatego staramy się podpowiadać jak efektywniej korzystać ze środków produkcji opierając się na merytorycznym podejściu do problemu a przede wszystkim elastycznemu dostosowaniu rekomendacji do sytuacji na polach naszych klientów. Ulepszamy to, co znane i sprawdzone. Przykładem jest oferta znanych i sprawdzonych substancji herbicydowych takich jak np. rimsulfuron, tribenuron, chlorosulfuron czy nikosulfuron w nowocześniejszej wygodniejszej w stosowaniu formulacji - SG dzięki czemu nasze preparaty lepiej się rozpuszczają, są łatwiej pobierane przez chwasty a tym samym są skuteczniejsze. Cechuje nas przede wszystkim zrozumienie specyfiki polskiego rolnictwa, szukanie nowych rozwiązań podnoszących jakość naszych produktów oraz nowatorskie podejście do problemu. Stawiamy na codzienny kontakt, wzajemne słuchanie, wymianę pomysłów, wiedzy i doświadczeń.**

Uwaga: Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie. Przy sporządzaniu, a następnie stosowaniu mieszanin zbiornikowych z innymi produktami, należy przestrzegać zaleceń z etykiet produktów wchodzących w skład mieszaniny zbiornikowej. Warto zawsze zrobić próbę mieszania przed wykonaniem zabiegu.

Materiał partnera

Czytaj też artykuły:

Wpływ zimnej wiosny na działanie regulatorów wzrostu w zbożach

Zwalczanie chwastów jednoliściennych może być tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna