MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dr hab. Dariusz Surowik nadal będzie kierował Akademią Łomżyńską. Decyzja elektorów była jednogłośna

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Rektor dr hab. Dariusz Surowik, prof. AŁ.
Rektor dr hab. Dariusz Surowik, prof. AŁ. Akademia Łomżyńska
Rektor Dr hab. Dariusz Surowik, prof. AŁ, przez kolejne cztery lata będzie kierował Akademią Łomżyńską. Urzędujący Rektor został wybrany na kadencję 2024-2028 przez Kolegium Elektorów, które składa się z reprezentacji wykładowców akademickich, pracowników administracji, studentów. Z Akademią Łomżyńską rektor związany od 2004 roku.

Profesor Dariusz Surowik był jedynym zgłoszonym przez Radę Uczelni kandydatem na stanowisko rektora. Rekomendując jego osobę do pełnienia najważniejszej funkcji na uczelni, Rada Uczelni uzasadniała to aktywnością na forum ogólnopolskim, umiejętnością zarządzania uczelnią w czasach skumulowanych kryzysów (pandemia, wojna na Ukrainie, galopująca inflacja) oraz bardzo dobrą kondycją finansową uczelni.

"Dr hab. Dariusz Surowik, prof. AŁ, wykonuje powierzone mu obowiązki Rektora Akademii Łomżyńskiej niezwykle sumienie, wykorzystuje każdą okazję, aby rozwijać uczelnię dydaktycznie, naukowo, dbać o jej wizerunek w Polsce i w środowisku międzynarodowym. Zarządzanie uczelnią dr hab. Dariusz Surowik przejął w momencie konstytuowania się jej nowej struktury organizacyjnej oraz projektowania przez Ministra Nauki cywilizacyjnych zmian w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego. Wziął na swoje barki olbrzymią odpowiedzialność (organizacyjną i merytoryczną) za nowy kształt publicznej uczelni zawodowej w Łomży, uczestnicząc jednocześnie w spotkaniach, konferencjach, szkoleniach i debatach dotyczących nowych horyzontów polskiej nauki" - możemy przeczytać w uzasadnieniu kandydatury.

Dr hab. Dariusz Surowik jest autorem ponad 50 prac naukowych w języku angielskim, w tym wielu publikacji w czasopismach znajdujących się w wykazie ERIH (The European Reference Index for the Humanities ). Uczestniczył z referatami w ponad 50 konferencjach w kraju i za granicą min. w Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Finlandii, Szwecji, Chorwacji (w tym w kilku konferencjach międzynarodowych jako invited speaker). Z Akademią Łomżyńską związany od 2004 roku, jako wykładowca, w tym w latach 2012-2017 Pełnomocnik Rektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, a od 2017 roku Rektor tejże uczelni. Aktywny członek międzynarodowych i krajowych towarzystw naukowych: American Mathematical Society, The Association for Symbolic Logic, European Network for Social Intelligence (SINTELNET), Polskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki (członek Zarządu w latach 2009-2012, przewodniczący Komisji Rewizyjnej 2012-obecnie), Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, „FILOMATH” Fundacja Na Rzecz Rozwoju Matematyki i Informatyki, Polskie Towarzystwo Informatyczne. Odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Zobacz też:Popularny drewniany most w Bronowie nad Narwią zostanie wyremontowany. Wykorzystywany był chętnie przez filmowców

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna