MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwie polskie spółdzielnie mleczarskie z nagrodami European Award for Cooperative Innovation

Opr. Andrzej Matys
Wiceprezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy Łukasz Kalinowski z nagrodą w kategorii Innowacyjny produkt
Wiceprezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy Łukasz Kalinowski z nagrodą w kategorii Innowacyjny produkt Polska Izba Mleka
Ostatniej środy (27.04) w Brukseli odbyła się uroczystość wręczenia European Awards for Cooperative Innovation. Nagrody przyznano w sześciu kategoriach: Innowacyjny produkt, Identyfikowalność i informacje dla konsumentów, Zasoby naturalne i różnorodność biologiczna, Biogospodarka i cyrkularność, Wsparcie dla rolników-członków oraz Tworzenie wartości społecznej. Jedną z nagród otrzymała znana mleczarnia z Podlaskiego.

W gronie laureatów 5. edycji wydarzenia, ktore organizuje Copa-Cogeca znalazły się dwie polskie spółdzielnie mleczarskie:

  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała nagrodę w kategorii Innowacyjny produkt, którą odebrał wiceprezes Łukasz Kalinowski,
  • Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek została wyróżniona w kategorii Tworzenie wartości społecznej za Fundusz Stabilizacji i Rozwoju, a nagrodę w imieniu spółdzielni odebrała Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka i wiceprezydent COGECA.

Europejska nagroda za innowacje spółdzielcze jest uhonorowaniem przez Cogeca nadzwyczajnych innowacji w sektorze rolnictwa, żywności, rybołówstwa i leśnictwa. To jeden z najstarszych programów nagród w tych sektorach. Ma ona również na celu promowanie wymiany najlepszych praktyk i transferu wiedzy oraz zachęcanie do jakościowego rozwoju procesów innowacyjnych - wszystko to z korzyścią dla rolników, obywateli UE i środowiska. Dotychczas nagroda była przyznawana w latach 2009, 2012, 2014 i 2017.

Czytaj również:

W edycji 2020-21 skupiono się na innowacjach opartych na zrównoważonym rozwoju. Chodziło więc o docenienie wybitnych innowacji i tworzenia wartości, które włączają aspekty zrównoważonego rozwoju (ekonomiczne, społeczne i środowiskowe) do systemów przedsiębiorstw spółdzielczych.

Czytaj również:

Dodajmy, że obydwie nagrodzone spółdzielnie od lat należą do Polskiej Izby Mleka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dwie polskie spółdzielnie mleczarskie z nagrodami European Award for Cooperative Innovation - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna