Ełk: Dzielnicowy odnalazł kosiarkę, a pies służbowy sprawcę...

  Ełk: Dzielnicowy odnalazł kosiarkę, a pies służbowy sprawcę kradzieży z włamaniem

  dd

  Gazeta Współczesna

  Gazeta Współczesna

  Ełk: Dzielnicowy odnalazł kosiarkę, a pies służbowy sprawcę kradzieży z włamaniem
  1/4
  przejdź do galerii

  ©KPP Ełk

  Dzielnicowy odnalazł kosiarkę spalinową i worek foliowy pełen różnego rodzaju narzędzi, które ukryte były w trzcinach na brzegu jeziora. Użyty do tropienia pies służbowy doprowadził do sprawcy kradzieży z włamaniem. 23-letni mieszkaniec gminy Ełk został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do włamania do domku letniskowego i kradzieży różnego rodzaju sprzętu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
  Kilka dni temu dzielnicowy z rejonu gminy Ełk, w trakcie patrolu dowiedział się, że na brzegu jeziora Łaśmiady, ukryta jest kosiarka spalinowa. Policjant we wskazanym miejscu odnalazł nie tylko kosiarkę, ale też worek z różnego rodzaju narzędziami. Były to m.in. wiertła, szlifierka, poziomica, brzeszczot, klucze imbusowe itp. Wszystkie te przedmioty ukryte były w trzcinach w odległości około 20 metrów od brzegu.

  Od samego początku policjanci podejrzewali, że rzeczy te zostały wcześniej skradzione i ukryte.
  Policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Mając podejrzenia, że do kradzieży mogło dojść w ciągu ostatnich kilku godzin, policjanci na miejscu użyli psa służbowego. Już po kilku minutach owczarek niemiecki „Drago” podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania 23-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna przyznał się, że minionej nocy włamał się do domku letniskowego i ukradł stamtąd kosiarkę oraz pozostałe, odnalezione przez dzielnicowego narzędzia.

  Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 23-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

  Co istotne, 11 stycznia br. Prokurator Rejonowy w Ełku za inne włamanie, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. W związku z tym, że w trakcie jego obowiązywania mężczyzna popełnił kolejne przestępstwo i kontynuowanie dozoru okazało się niewystarczające, sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego 2-miesięczny areszt.  FLESZ DNI WOLNE 2019

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)