MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja Technotalenty. Jeszcze przez miesiąc można zgłaszać projekty do konkursu Runda T [zdjęcia]

Andrzej Matys
Andrzej Matys
To jedyna w Polsce północno-wschodniej inicjatywa, która pozwala twórcom i miłośnikom nowych technologii i innowacji spotkać się z inwestorami z całej Polski. Szczegóły Rundy T zaprezentowało podczas wtorkowej (18.05) konferencji online kierownictwo Fundacji Technotalenty, organizatora wydarzenia. Projekty do Rundy T można zgłaszać do 20 czerwca.

Swoje pomysły do konkursu mogą zgłaszać uczniowie, studenci, naukowcy i start-upy. Jego główne założenia to: wyszukiwanie talentów technologicznych, wsparcie merytoryczne i kapitałowe oraz pomoc w wejściu na rynek. Runda T jest połączeniem najlepszych praktyk, potrzeb rynkowych i instytucji które wspierają młody biznes.

- To między innymi możliwość pozyskania inwestora na swój pomysł, uzyskania wsparcia w rozwoju projektu, udział w bezpłatnym cyklu szkoleń, promocja firmy i pomysłu, ale też rzecz najważniejsza: możliwość zdobycia cennych kontaktów – mówił Adam Walicki, prezes Fundacji Technotalenty, która od siedmiu lat organizuje konkurs dla młodych wynalazców.

Podkreślił też, że Fundacja pozyskała do współpracy przy konkursie dziesięć funduszy kapitałowych, które wejdą do kapituły konkursu. To daje duże możliwości wsparcia finansowego projektów wymyślonych i opracowanych przez finalistów konkursu.

Jednym z takich funduszy jest Infini ASI: - Od kilku lat bierzemy udział w konkursach fundacji. Jesteśmy funduszem który ma siedzibę w Białymstoku, więc podlaskie otoczenie jest dla nas bardzo przyjazne i z uwagą przyglądamy się zgłaszanym pomysłom - zapewnił Maciej Wieloch, prezes Funduszu Inwestycyjnego Infini ASI.

Czytaj również: Runda T - nowy format konkursu, w którym Fundacji Technotalenty łączy start-upy i inwestorów

- Siłą naszego regionu jest gospodarka. Naszą mocną stroną są utalentowani twórcy wspaniałych projektów, dobrze wykształcone kadry. Wiemy jednak, że nawet w dobie innowacyjności technologicznej, przy obecnych realiach rynkowych sam pomysł na biznes nie wystarczy. Jednym z najważniejszych warunków sukcesu jest bycie zauważonym. I Runda T daje taką możliwość. Jest to też miejsce do dyskusji o potrzebach i oczekiwaniach młodych twórców, a przede wszystkim jest to propagowanie regionu - stwierdził Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego, które wspiera Fundację w organizacji wydarzenia.

Początkowo zgłoszenia do Rundy T miały zakończyć się 15 kwietnia, ale organizatorzy (po sugestiach samych uczestników) postanowili przedłużyć termin do 20 czerwca:

- Na tym etapie mamy kilkadziesiąt zgłoszeń. Mamy już dziesięć funduszy inwestycyjnych, ale jestem przekonany, że będzie ich dwa razy więcej. Współpraca nauki i biznesu, wsparcie strat-upów to fundament dynamicznego rozwoju - oznajmił Tomasz Stypułkowski, wiceprezes Fundacji Technotalenty.

Runda T to konkurs, który ma promować projekty zaawansowane, na realizację których poszukiwani są inwestorzy, ale również projekty koncepcyjne. Mogą się do niego zgłosić również przedsiębiorcy, którzy rozwijają swoje firmy, mają pomysł na wprowadzenie innowacyjnego produktu lub usługi i (znowu) szukają źródeł finansowania. Konkurs nie wyznacza górnej granicy wieku. Może wziąć w nim udział każda pełnoletnie osoba związana z województwem podlaskim lub warmińsko-mazurskim.

Zwieńczeniem każdej edycji konkursu jest uroczysta gala, podczas której nagradzane są te najlepsze Technotalenty

Technotalent 2019. Tylko do 15 października można zgłaszać p...

Konkursowe prace/pomysły można zgłaszać w czterech kategoriach:

  • Concept - projekty koncepcyjne z różnych dziedzin., pomysły niezrealizowane lub na początku realizacji
  • Science - projekty nowego wynalazku, produktu, usługi wykorzystujące nowoczesne technologie (powstałe w środowisku naukowym, akademickim lub wynalazczym).
  • Open - koncepcje prac (związane z nowoczesną technologią) z dowolnej dziedziny i na każdym etapie przygotowania.
  • Pandemic - idee lub gotowe projekty, który rozwiązują problemy społeczne powstałe po wybuchu pandemii.

Autorzy pięciu najlepszych projektów z każdej kategorii wystąpią w finale i skorzystają z bezpłatnych szkoleń biznesowych. Prezentacje finałowe odbędą się w formule elevator pitch, a zawodnicy będą mieli 3 min., by przekonać inwestorów zasiadających w kapitule do swojego pomysłu. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone na uroczystym podsumowaniu Rundy T.

- Przez sześć lat nagrodziliśmy ponad 500 unikatowych projektów. To są znaczące wymiary tego, że warto to robić. Wielu zwycięzców to wielki potencjał dla naszego regionu. Komercjalizacja na całym świecie jest niczym innym jak priorytetem rozwojowym - dodał prezes Fundacji Technotalenty.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Współorganizatorem Rundy T jest Województwo Podlaskie. Patronem medialnym wydarzenia jest m.in. Kurier Poranny.
Aby wziąć udział w Rundzie T trzeba wypełnić internetowy Formularz Zgłoszeniowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Fundacja Technotalenty. Jeszcze przez miesiąc można zgłaszać projekty do konkursu Runda T [zdjęcia] - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna