Futsal. Futbalo Białystok gromi czerwoną latarnię, porażka Bonito Heliosa

Wojciech Konończuk
Futsaliści Bonito Heliosa ponieśli piątą w tym sezonie porażkę
Futsaliści Bonito Heliosa ponieśli piątą w tym sezonie porażkę Urszula Łobaczewska
Efektowny triumf w I lidze odnieśli futsaliści Futbalo Białystok, którzy wygrali na wyjeździe z Orlikiem Mosina 9:2. Nie powiodło się drugiej drużynie ze stolicy Podlasia - Bonito Heliosowi. Beniaminek przegrał w delegacji z Futsalem Świecie 0:3.

Czerwona latarnia z Mosiny tylko przez kilkanaście minut potrafiła dotrzymać kroku drużynie Futbalo. Przy remisie 1:1 swój popis strzelecki rozpoczął Damian Grabowski, który wyprowadził gości na prowadzenie, a jeszcze przed zmianą stron podwyższył na 3:1. W drugiej połowie dobrze dysponowany białostoczanin dołożył jeszcze dwie bramki, trafiali też jego koledzy i skończyło się efektownym pogromem Orlika 9:2.

- Najważniejsza była wygrana i ten cel zrealizowaliśmy. Wynik jest wysoki, ale nie ustrzegliśmy się błędów - podsumowuje w klubowych mediach trener Futbalo Jakub Budźko.

Futsal Świecie - Bonito Helios 3:0. Zapłacili za błędy

Zespół Bonito Heliosa zaprezentował się w Świeciu znacznie lepiej niż sugeruje końcowy wynik. Beniaminek nie odstawał od rywali, a nawet były okresy, kiedy przeważał. Niestety, przeciwnicy wykorzystali proste błędy i punktowali białostoczan golami. W pierwszej połowie nasza drużyna została skarcona po prostej stracie i kontrze, a potem uderzeniem z bardzo ostrego kąta. Po zmianie stron faworyci dołożyli jeszcze jedno trafienie i wygrali 3:0.

W następnej kolejce obaj nasi pierwszoligowcy zagrają u siebie. Futbalo zmierzy się z liderem z Kamienicy Królewskiej (sobota, 3 grudnia, godz. 17). Godzinę później rozpocznie się mecz Bonito Helios - Orlik Mosina.

WYNIKI 10. KOLEJKI

• Orlik Mosina - Futbalo Białystok 2:9 (1:3). Bramki dla Futbalo: Damian Grabowski - cztery, Hubert Stachurski, Tomasz Koniczek, Bartosz Borowik, Jakub Konon, Jakub Małyszko.
  • Futsal Świecie - Bonito Helios Białystok 3:0 (2:0).
  • We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - KS Piła 9:2, LZS Dragon Bojano - TAF Toruń 3:3, Team Lębork - AZS UG Gdańsk 2:3, Futsal Szczecin - KS Gniezno 3:3.