SPR SBR Nowe Piekuty z drugim zwycięstwem w I lidze
SPR SBR Nowe Piekuty z drugim zwycięstwem w I lidze facebook/spr nowe piekuty
Drugie zwycięstwo w I lidze odnieśli piłkarze ręczni SPR SBR Nowe Piekuty. Tym razem sięgnęli po trzy punkty w wyjazdowym meczu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. SPR SBR Nowe Piekuty wygrało 35:31 i w tabeli I ligi zajmuje 9. miejsce.

Mecz w Piotrkowie Trybunalskim był bardzo zacięty i jego losy decydowały się w ostatnich pięciu minutach gry. Na początku gry przewagę posiadali gospodarze, którzy w 14 minucie objęli czterobramkowe prowadzenie 11:7. Trzy minuty później powiększyli je wygrywając 13:8.

Drużyna z Nowych Piekut zniwelowała straty i po bramce Karola Pruszyńskiego w 28 minucie było już tylko 17:16 dla Piotrkowianina. Gospodarze jednak znów odskoczyli kończąc pierwszą połowę zwycięstwem 20:16.

Druga część meczu to pogoń drużyny SPR SBR Nowe Piekuty. W 46 minucie po skutecznych akcjach Łukasza Płońskiego, Pawła Kowalczyka i Macieja Porzezińskiego goście wyszli na prowadzenie 26:25. Akcje bramka za bramkę trwały do 54 minuty, gdy utrzymywał się jeszcze remis 30:30. Wówczas to Hubert Filipiuk trzykrotnie, a Łukasz Płoński dwukrotnie pokonali z rzędu bramkarza Piorkowianina i SPR wygrywał na minutę przed końcem 35:30. Gospodarze zdobyli już tylko jedną bramkę i zespół z Nowych Piekut mógł się cieszyć z drugiego triumfu w I lidze.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - SPR SBR Nowe Piekuty 31:35 (20:16).
SPR SBR Nowe Piekuty: Paweł Kowalczyk (9), Łukasz Płoński (5), Wojciech Stec (5), Hubert Filipiuk (5), Maciej Porzeziński (4), Karol Pruszyński (2), Kamil Nogal (2), Jakub Bartosiak (1), Krystian Stawierej (1), Rafał Broniek (1), Patryk Niesterowicz, Michał Łapiński, Sebastian Roszkowski, Arkadiusz Gumieniak, Karol Roszkowski, Rafał Kostro