II liga koszykarzy. Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał rezerwy Legii Warszawa

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski wygrali trzeci mecz w nowym sezonie II ligi Urszula Łobaczewska
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski odnieśli trzecie zwycięstwo w II lidze. Na wyjeździe podopieczni Rafała Króla pokonali rezerwy Legii Warszawa Profbud 80:73.

Bielszczanie bardzo dobrze zagrali pierwszą połowę. Już na początku pierwszej kwarty uzyskali znaczącą przewagę. Po skutecznych akcjach Patryka Milewskiego oraz Marcina Marczuka Tur prowadził 21:9. Niestety, nie potrafił jej powiększyć, a wręcz przeciwnie. Z 12 punktów na koniec kwarty pozostało już tylko cztery. Tur przed drugą kwartą wygrywał już tylko 24:20.

Koszykarze Tura Basket kapitalnie zaprezentowali się w drugich 10 minutach, w których po punktach Patryk Milewskiego wygrywali 40:25, a na przerwę schodzili do szatni prowadząc 46:35.

W trzeciej kwarcie rezerwy Legii rzuciły się do odrabiania strat i w pewnym momencie było już tylko 49:48 dla Tura. Doskonale prezentował się wówczas na parkiecie Adam Linowski, który zdobył 16 punktów i zaliczył aż 18 zbiórek. Rezerwy Legii Warszawa wygrały tę część meczu 20:14 i było już tylko 60:55 dla bielszczan.

W ostatniej kwarcie trwała zacięta walka o każdy punkt. Gospodarze doprowadzili do remisu 65:65 w 34 minucie meczu. Na trzy minuty przed końcem Tur Basket wygrywał tylko jednym koszem 72:70. Na szczęście ostatnie fragmenty spotkania to skuteczna gra bielszczan. Punkty Milewskiego, Bobki i Kuczyńskiego przeważyły o zwycięstwie Tura 80:73.

Koszykarze Żubrów Chorten Białystok nie zagrali ze Zniczem Basket Pruszków. Spotkanie zostało przełożone na 4 listopada.

5. kolejka
Profbud Legia Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 73:80 (20:24, 15:22, 20:14, 18:20)
Tur Basket: Krakowiak 7, Bobka 11, Weres 9, Kuczyński 11, Bondarenko 6, Lipiński 4, Milewski 12, Jakubiak 9, Marczuk 11.