II liga: Pelikan Łowicz - Sokół Sokółka 4:1. Dwaj piłkarze Sokoła w szpitalu.

(mark)
A. Chomicz
W niedzielnym spotkaniu II ligi Sokół Sokółka przegrał z Pelikanem Łowicz 1:4. Meczu nie ukończyli dwaj obrońcy Sokoła, którzy po odniesieniu kontuzji zostali odwiezieni do szpitali.

Zderzyliśmy się z drugoligową rzeczywistością. Moi piłkarze zostali stłamszeni fizycznie przez rywala. Z drugiej strony sędzia niestety dopuścił do brutalnej gry, w konsekwencji czego Przemek Łapiński doznał poważnej kontuzji kolana, a Grzegorz Jóźwiak przechodzi badania z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu - powiedział nam po spotkaniu z Pelikanem Łowicz, zakończonym porażką Sokoła 1:4, trener Witold Mroziewski.

Całe nieszczęście rozpoczęło się w 24 minucie, gdy Jóźwiak zderzył się głową z jednym z piłkarzy gospodarzy. Obrońca Sokoła nie doznał rozcięcia skóry, ale uderzenie było tak silne, że piłkarz jeszcze w trakcie meczu został odwieziony do szpitala.

- Właśnie jesteśmy pod szpitalem i czekamy do zakończenia wszystkich badań Grześka. A później jedziemy do szpitala do Skierniewic, gdyż w Łowiczu nie ma specjalistycznego oddziału ortopedii. Stamtąd odbierzemy Przemka Łapińskiego, który ma poważny uraz po brutalnym wejściu rywala w 58 minucie - opowiada nam Mroziewski.

Osłabiony na boisku brakiem dwóch podstawowych obrońców Sokół mimo dobrej postawy w pierwszej połowie zakończonej remisem 1:1, w drugiej odsłonie był już bez szans.
Na domiar złego z boiska za faul na Wyszogrodzkim czerwoną kartką ukarany został bramkarz Sokoła Łukasz Trudnos.

- Sędzia spotkania uznał, że Trudnos faulował w polu karnym. Nam wydawało się, że poza nim. Niestety, była czerwona kartka i "jedenastka" zamieniona na gola - dodał trener Sokoła.

Pelikan Łowicz - Sokół Sokółka 4:1 (1:1).
Bramki: 1:0 - Gołka 10, 1:1 - Toczydłowski 19, 2:1 - Wyszogrodzki 54, 3:1 - Brodecki 73 z karnego, 4:1 - Kalu 90+1.
Pelikan: Sabela - Gawlik, Gołka, Brodecki, Marcinkiewicz, Łochowski, Gamla (76 Koźmiński), Wyszogrodzki (80 Kalu), Adamczyk, Bryk (68 Domińczak), Kowalczyk (88 Pomianowski).
Sokół: Trudnos - Jóźwiak (24 Butkiewicz), Naliwajko, Łapiński (58 Andrzejewski), Pracz - Zalewski, Wojtkielewicz, Mociński, Toczydłowski (72 Trochim), Kopeć, Gołębiewski.
Czerwona kartka: Trudnos (69, za faul, Sokół). Żółte kartki: Gołka, Brodecki, Wyszogrodzki, Gawlik (Pelikan); Mościński, Zalewski, Naliwajko (Sokół).
Sędziował: Jacek Lis (Ruda Śląska).