II liga: Wigry wysoko przegrywają, Ruch remisuje w dziewiątkę

W meczach II ligi Wigry Suwałki przegrały 0:3 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a Ruch Wysokie Mazowieckie zremisował 1:1 z Motorem Lublin.

Wigry doznały pierwszej porażki pod wodzą trenera Marka Witkowskiego. I była to porażka bardzo dotkliwa, bo suwalczanie ulegli na własnym stadionie Świtowi aż 0:3. Przez 45 minut nic nie wskazywało na wysokie zwycięstwo gości. Pod koniec pierwszej połowy meczu Świt strzelił jednak gola z rzutu karnego, po przerwie nastawił się na kontry. Wyprowadzał je skutecznie i było po sprawie.

Z kolei Ruch zdobył "oczko" w Lublinie. Biorąc pod uwagę przebieg meczu z tego punktu "Mleczni" mogą być zadowoleni. Podopieczni Sławomira Kopczewskiego wyszli na prowadzenie w 10 minucie, kiedy Paweł Strózik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Arkadiusza Żaglewskiego. Po świetnym początku spotkanie zaczęło się układać fatalnie dla Ruchu. W 28 minucie Motor wyrównał, a na początku drugiej części pojedynku z boiska wyleciało dwóch wysokomazowieckich graczy. Najpierw czerwoną kartkę zobaczył Paweł Strózik, a chwilę po nim Adrian Bartkiewicz. Mimo gry w dziewiątkę goście utrzymali remisowy wynik.

W niedzielę o godz. 16 inna drużyna z województwa podlaskiego, Sokół Sokółka zagra przed własną publicznością ze Startem Otwock.

Motor Lublin - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 - Strózik 10, 1:1 - Droździel 28.
Motor: Styżej - Romanec, Jankowski, Stadnickiy, Dykyj, Wójcik (69 Czapko), Droździel (62 Mielniczuk), Młynarski (73 Fiedeń), Żmuda, Diaczuk-Stawicki (65 Temeriwski), Fundakowski.
Ruch: Holewiński - Bartkiewicz, Kołłątaj, Urban, Jegliński - Trzaskalski, Strózik, Żaglewski, Kołodziejczyk (86 Ambrozewicz) - Bzdęga (62 Łukasik), Płoszczuk (65 Wiech).
Żółte kartki: Diaczuk-Stawicki, Droździel, Czapko, Jankowski (Motor), Strózik, Urban, Jegliński (Ruch). Czerwone kartki: Strózik (Ruch, 58, za drugą żółtą), Bartkiewicz (Ruch, 60, za dyskusję z arbitrem). Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków). Widzów: 700.

Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 - Gmitrzuk 45-karny, 0:2 - Zjawiński 60, 0:3 - Gmitrzuk 73.
Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Darda (65 Danilczyk), Sobolewski (40 Gunevic), Świerzbiński, Usachev, Radzio (85 Słowicki), Pomian, Mikulenas.
Świt: Bigajski - Lendzion, Gurzęda, Reginis, Drwęcki, Jagodziński (80 Galicki), Kosiec, Obem Marcellinus (87 Maślanka), Enow (45 Gmitrzuk), Czerkas, Zjawiński.
Żółte kartki: Mikulenas, Danilczyk (Wigry), Lendzion, Galicki (Świt). Sędziował: Tomasz Tobiański (Gdańsk). Widzów: 400.