IV liga. Warmia ruszyła w drugiej połowie

mark, kgol, kpot
Tylko drużyny Wissy Szczuczyn i Warmii Grajewo pozostały zespołami bez porażki. W weekend ekipy te rozprawiły się na swoich obiektach z zespołami odpowiednio z Dąbrowy Białostockiej i Moniek.

Tur Bielsk Podlaski - Cresovia Siemiatycze 2:0 (1:0)
1:0 Car 16, 2:0 Pawluczuk 86
Żółte kartki: Lewczuk, Koźlik, R. Kulikowski (Tur); Jurczuk (Cresovia).
Sędziował: Grzegorz Kawałko (Augustów).
Widzów: 200.
Tur: Sidun - K. Kulikowski, Koźlik, Car, R. Kulikowski - Lewczuk, Łochnicki - Popiołek (73 Zawadzki), K. Kosiński, Walczuk (63 Daniłowski) - Jakubowski (72 Pawluczuk).
Cresovia: Karolczuk - K. Iwaniuk (83 Kobus), Łazarewicz, A. Barwiejuk, Olendzki - D. Barwiejuk, Kurek, Jurczuk, Kryński (68 Niewiarowski), Wieremczuk - Gołubkiewicz.

Pierwszego gola zdobył technicznym uderzeniem w okienko Karol Car w 16. minucie. Tuż pod koniec pierwszej połowy meczu Karol Kosiński trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę bramki Rafała Karolczuka, a dobitka Michała Walczuka minęła słupek.

Na początku drugiej połowy siemiatyczanie odgryźli się solową akcją Białorusina Pawła Łazarewicza, który strzelił tuż nad poprzeczką. Potem znowu do ataku ruszyli gospodarze i w 86. minucie podwyższyli prowadzenie. Karol Kosiński dośrodkował w pole karne, tam bramkarz nie opanował piłki, a nadbiegający Łukasz Pawluczuk skierował ją do siatki.

Warmia Grajewo - Promień Mońki 3:1 (0:1)
0:1 Marek Kulikowski 29, 1:1 Tomasz Dzierzgowski 49, 2:1 Damian Zubowski 79 z karnego, 3:1 Tomasz Dzierzgowski 90+1
Żółte kartki: Edison, Zubowski, Kozikowski (Warmia); Ziemkiewicz, D. Purta, Maciorowski, Poliński, Odyjewski (Promień).
Czerwona kartka: Odyjewski (80 min., Promień, za drugą żółtą).
Sędziował: Jakub Rutkowski (Białystok). Widzów: 150.

Warmia: Gieniusz - Arciszewski, Randzio (46. Domurat), Edison, Mikucki, Staniszewski (65. Krupa), Zubowski (88.Chyliński), Kozikowski (46. Mirva), Stankiewicz, Cybulski, Dzierzgowski.
Promień: Andraka - Ziemkiewicz, Grygo, Stachelek, D. Purta, Wiński (70 . M. Purta), Maciorowski, Odyjewski, Poliński (86. Misiewicz), Purta (66. Grabowski), Kulikowski.

Grajewskie Wilki, po efektownym zwycięstwie w Pucharze Polski (10:0 z LZS Śniadowo), liczyli na łatwe zwycięstwo z Promieniem Monki. Zwycięstwo było, ale wywalczone z wielkim trudem. Po pierwszej połowie goście niespodziewanie prowadzili po ładnej bramce Marka Kulikowskiego.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga gospodarzy. W 49 minucie, najmniejszy na boisku, najlepszy snajper Warmii, wyrównuje strzałem głową. Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobywa z rzutu karnego, faulowany Damian Zubowski. W końcówce dobrze w bramce gości spisuje się bramkarz Maciej Andraka, który obronił kilka strzałów, w tym Marcina Arciszew-skiego z kilku metrów. W doliczonym czasie gry po przebojowej akcji, trzecią bramkę dla Wilków zdobywa Dzierzgowski.

Zapewne jeszcze długo ten mecz będzie analizować sędzia Jakub Rutkowski. Zawodnik Promienia Maciej Odyjewski, aby opuścić boisko musiał zostać ukarany aż trzema żółtymi kartkami.

Robert Kądzior (trener Warmii Grajewo): To był typowy mecz walki. Dobrze, że w piłkarskich spotkaniach są przerwy i drugie połowy. Rozmowa i zmiany w składzie zaowocowały lepszą grą. Styl w jakim odnieśliśmy zwycięstwo nie zachwycił, ale o stylu zapomina się nastepnego dnia. Najważniejsze jest zwycięstwo, my jeszcze w lidze nie przegraliśmy.

Wissa Szczuczyn - Dąb Dąbrowa Białostocka 5:2 (3:1)
0:1 Jarmoszko 9, 1:1 Bondziul 14, 2:1 Guzowski 33, 3:1 Firańczyk 40, 3:2 Kowalczyk 61, 4:2 Wojtkielewicz 85, 5:1 Bondziul 88.
Wissa: Jabłoński - Lisowski, Stankiewicz, Guzowski, Ciereszko, Wojtkielewicz (85 Zmierczak), Citko, Zambrowski (75 Świderski), Bondziul, Firańczyk, Łapiński (65 Marcinkiewicz).
Dąb: Bądziul - Sujeta, Dzidkowski, Biernacki, J. Sołowiej, M. Sołowiej, Speichler, Pochwin , Łabieniec, Kowalczyk, Jarmoszko

Magnat Juchnowiec - Hetman Tykocin 0:3 (0:2)

0:1 R Maliszewski 7, 0:2 R. Maliszewski 10, 0:3 Domalewski 67.
Magnat: Trochim - Kalisz, Suszczyński, Czerniawski, Kużel, Szymaniuk, Zielinko (78. Podoliński), Żero (69. Tymiński), Hruświcki (69. Radomski), Kaźmierczak (46. Yamaguchi), Sawicki
Hetman T.: Miniuk - Kwasiborski, Pogorzelski, P. Maliszewski, Stec, Andzielewicz (72. Budźko), Plaga, Adamski, Domalewski (88. Kropiewnicki), Szczęsny (82. Piasecki), R. Maliszewski.

Grzegorz Pieczywek (trener Magnata): „Rozmawialiśmy przed meczem, że największe zagrożenie stanowi dla nas stanowi Maliszewski. Pod niego ustawiliśmy swoją taktykę, a tu mija 10. minut i Maliszewski strzela nam dwie bramki. Jak tak dalej będziemy grać, to już w przerwe zimowej będziemy spadkowiczem.”

Pogoń Łapy - Sparta 1951 Szepietowo 1:3 (1:0)
1:0 Stypułkowski 5, 1:1 Gołaszewski 65, 1:2 Samobójcza 70, 1:3 Godlewski 85
Pogoń: Łapiński-Płoński, Turowski, Gąsowksi, Trusiewicz (40. Sobota), Michno, Kowalewski, Sawicki, Plago, Stypułkowski (65. Torebko), Roszkowski
Sparta Sz.: Krystosiak - Olszewski, Wilczko, Nikitin, Jamiołkowski, Makal (90. Fedorowicz), Dłuski, Gołaszewski, Jaremkiewicz, Wiśniewski (80. Dąbrowski), Godlewski (87. Bańkowski)

KS Wasilków - KS Michałowo 1:1 (0:0)
0:1 P. Kossyk 52, 1:1 Śliwiwski 80
Wasilków: Pietrowcew - Cichoński, Milewski, D ąbrowski, Butkiewicz, Kosicki (62. Stachelski), Werda, Skiepko, Dudziński, Muszyński, Śliwowski
Michałowo: Kucharczyk - Bernatowicz, Konończuk, Małyszko, Zaabrowski, Markiewicz, Rybołowicz (44. Charkiewicz), M. Kossyk (55. D. Doroszko), Tomczyk, P. Kossyk

Biebrza Goniądz - Orzeł Kolno 2:2 (1:2)
1:0 Chrzanowski 14, 1:1 Brzeziński 20, 1:2 Brzeziński 25, 2:2 Chrzanowski 75.
Biebrza: Ulman - Cieciorko, Magnuszewski (46. Gutkiewicz), Kulikowski (70. Sybic), Purta, Dzienis, Chmielewski, Kossakowski, Chrzanowski, Wojno (85. Bogdan), Dekarz (65. Jasiński)
Orzeł: Bikowski - Grala, Wawrzyniak, Sokołowski, Banach (82. Krzywda) Walendziewski, Ossowski, Jurczyk, Grygoriew, Kosiński, Brzeziński

Kamil Ulman (trener Biebrzy): “Graliśmy dobrą piłkę i nastawiliśmy się na wygraną. Niestety błędy w defensywie zdecydowały, że musimy po tym meczu dopisać do swojego konta tylko jeden punkt.”

Puszcza Hajnówka - Sparta Augustów 2:1 (1:0)
0:1 Dębski, 1:0 Kiliańczyk 60, 2:0 Janik 85
Puszcza: Aleksiejczuk - Leśniewski, Lewczuk, Kicel, Wilenta (R. Langa 58), A Langa (84. Czarnota), Janik, Milcz (55. Chrzanowski), Kiliańczyk, Sokół, Czurak (90. Kozak)
Sparta A: Putra- A. Zaniewski, Piślak, Niedźwiedzki, P. Zaniewski, Sakowicz (46. Wielgus), Żukowski (46. Stasiński), Wilczewski (65. Doroszkiewicz), Dębski, Mickiewicz, Sobolewski