MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk Sławomir Klekotka awansował na stopień generała brygady

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Gen. bryg. SG płk Sławomir Klekotka Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej kieruje od 22 lutego 2024 r. Wcześniej był m.in. zastępcą Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG. Pełnił też służbę w Nadbużańskim Oddziale SG oraz komendzie Głównej
Gen. bryg. SG płk Sławomir Klekotka Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej kieruje od 22 lutego 2024 r. Wcześniej był m.in. zastępcą Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG. Pełnił też służbę w Nadbużańskim Oddziale SG oraz komendzie Głównej Komenda Główna SG
Już nie pułkownik a generał brygady SG Sławomir Klekotka. Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej otrzymał właśnie awans. Stało się to podczas czwartkowych (16.05) centralnych obchodów Święta Straży Granicznej w Gdańsku. Nominację wręczył mu prezydent Andrzej Duda w obecności szefa MSWiA Tomasza Siemoniaka.

Komendant Podlaskiego Oddziału SG. Na ten awans pracował 30 lat

Formacja została powołana 33 lata temu. Od 30 z mundurem związany jest – już teraz - gen. bryg. SG płk Sławomir Klekotka. Od 1997 r. przez kolejne 20 lat pełnił służbę w Nadbużańskim Oddziale SG dochodząc do stanowiska zastępcy Komendanta Placówki w Terespolu i Komendanta Placówki SG w Kodniu.

Czytaj też:

W 2018 r. został mianowany na stanowisko naczelnika Wydziału Służby Granicznej w Zarządzie Granicznym Komendy Głównej Straży Granicznej, a od 2020 r. pełnił służbę na stanowisku radcy w Zarządzie Granicznym KG SG. W lutym 2021 r. powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Awans generalski dla Komendanta Podlaskiego Oddziału SG i Komendanta Głównego

Przez wiele lat był ekspertem w ramach podzespołu do wykonywania prac związanych z budową, wdrażaniem i rozwojem centralnych systemów informatycznych Straży Granicznej oraz powołaniem Komitetu Sterującego nadzorującego prace tego zespołu.

Tu obejrzysz okolicznościowy spot Straży Granicznej z okazji 33. rocznicy powołania SG:

Podlaskim Oddziałem SG kieruje od 22 lutego br. (do 19 kwietnia jako p.o.). Zastąpił gen. bryg. SG Andrzeja Jakubaszka, który został szefem Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Teraz także płk SG Sławomir Klekotka zamienił "dwie belki i trzy gwiazdki" na "wężyk i gwiazdkę" na pagonie. Nominację generalską wręczył mu prezydent Andrzej Duda. Stało się to w czwartek (16.05) podczas centralnych obchodów Święta Straży Granicznej w Gdańsku. Awans - nominację na generała dywizji - otrzymał także Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. Robert Bagan.

Zobacz także:

Prócz awansów generalskich, były też odznaczenia państwowe funkcjonariuszy Straży Granicznej, ślubowanie nowych strażników granicznych i promocja na pierwszy stopień oficerski

Wojewódzkie Obchody Święta Straży Granicznej w Białymstoku zaplanowano na wtorek 21 maja. W trakcie uroczystości ślubowanie złoży ponad 50 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej służy ponad 2 tys. funkcjonariuszy oraz około 300 pracowników cywilnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk Sławomir Klekotka awansował na stopień generała brygady - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna