Koszykarze Żubrów Białystok utrzymali się w I lidze. Za tydzień powalczą o play-off.

(mark)
Po sobotnim zwycięstwie nad Sudetami Jelenia Góra 85:68 koszykarze Żubrów zapewnili sobie utrzymanie w I lidze. Za tydzień powalczą na wyjeździe z Dąbrową Górnicza o awans do play-off.

Koszykarze Żubrów Białystok zagrali bardzo dobrze w pierwszej i ostatniej, czwartej kwarcie meczu z Sudetami Jelenia Góra i sięgnęli po zasłużone zwycięstwo 85:68. W ostatnich 10 minutach fantastycznie zagrał kapitan Żubrów Tomasz Kujawa, który trafił cztery "trójki". Euforię kibiców wzbudził też rzut w ostatniej sekundzie Kamila Zakrzewskiego, który trafił do kosza rywali z własnej połowy.
Żubry - Sudety 85:68 (28:11, 15:18, 10:24, 32:15)
Żubry: Kujawa 17, Kulikowski 5, Bet 11, Konare 10, Jagoda 2, Zakrzewski 8, Busz 8, Misiewicz 24.