Koszykówka. Tur Basket Bielsk Podlaski blisko wygranej ze Zniczem Pruszków

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski zajmują 7. miejsce w tabeli II ligi koszykarzy Urszula Łobaczewska
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski wygrywali w wyjazdowym meczu ze Zniczem Pruszków 79:78 na 26 sekund przed końcem. Niestety, w samej końcówce gospodarze zdobyli 5 punktów pokonując bielszczan 83:79. Tur Basket Bielsk Podlaski zajmuje 7. miejsce w tabeli II ligi.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania wyjazdowego Tura Basket Bielsk Podlaski ze Zniczem Pruszków zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 43:39. Podopieczni trenera Rafała Króla zniwelowali przewagę Znicza do 4 punktów, gdyż pierwszą kwartę przegrali dziesięcioma "oczkami" 16:26.

Po przerwie rozpoczęła się pogoń Tura za Zniczem. Bielszczanie dogonili rywala wychodząc na prowadzenie 51:49, po którym znów nastąpił odskok Znicza na bezpieczne dla gospodarzy 11 punktów 62:51. Tur jednak nie kapitulował. W końcówce trzeciej kwarty za trzy punkty trafił powracający do Tura Mariusz Rapucha oraz dwukrotnie za dwa punkty Aaron Weres i do ostatnich 10 minut Tur przystępował przegrywając tylko 63:65.

Cała ostatnia kwarta to walka kosz za kosz. Wciąż jednak to gospodarze prowadzili 4, 2 punktami, a Tur musiał gonić. Na 26 sekund przed końcem Mikołaj Krakowiak wyprowadził Tura na prowadzenie 79:78. Niestety, w nerwowej końcówce do kosza trafiał już tylko Znicz. Hubert Miła zaliczył akcję 2 plus 1 (81:79). Do kosza nie trafił Wojciech Jakubiak. A na koniec Bartosz Proczek wykorzystał jeszcze dwa rzuty wolne i Znicz sięgnął po zwycięstwo 83:79.

Znicz Basket Pruszków -Tur Basket Bielsk Podlaski 83:79 (26:16, 17:23, 22:24, 18:16)
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 5, Piotr Bobka 7, Aaron Weres 13, Wojciech Jakubiak 16, Łukasz Kuczyński 23, Jakub Grogoruk 5, Pavlo Bondarenko 6, Patryk Milewski 1, Mariusz Rapucha 3.