Koszykówka. W derbach województwa podlaskiego lepsze Żubry Białystok [zdjęcia]

Mecz II ligi koszykówki Żubry Białystok - Tur Basket Bielsk Podlaski
Mecz II ligi koszykówki Żubry Białystok - Tur Basket Bielsk Podlaski Wojciech Wojtkielewicz
W zaległym spotkaniu II ligi Żubry Białystok wygrały u siebie 76:71 z Turem Basket Bielsk Podlaski.

Starcie dwóch niepokonanych drużyn w II lidze nie zawiodło. W hali VI LO w Białymstoku przy pełnej hali zespoły rozegrały dobre spotkanie. Emocje były do samego końca, ale po pierwszej połowie nie zapowiadało się na to. Gospodarze od początku lepiej wyglądali. Praktycznie kogo trener Tomasz Kujawa nie wpuścił na boisko dawał dobrą zmianę. A już zupełnie nie do zatrzymania był Andrzej Misiewicz, który zdobywał punkty po akcjach podkoszowych, a także po rzutach z dystansu. Białostoczanie skutecznie odcinali od podań najskuteczniejszego strzelca Tura Łukasza Kuczyńskiego.

- W pierwszej połowie wypełnialiśmy dobrze zadania taktyczne. Skutecznie odcinaliśmy od podań Łukasza Kuczyńskiego i sami dobrze graliśmy w ataku - mówi Kujawa.

W efekcie Żubry w drugiej kwarcie prowadziły nawet różnicą 20 punktów, a pierwsza połowa skończyła się 46:32.

Ale bielszczanie nie odpuścili. Trzecia kwarta to ich popis. W końcu sprawy w swoje ręce wziął Kuczyński i Tur zaczął odrabiać straty. Przed czwartą kwartą Żubry prowadziły tylko 59:56, a przed ostatnią minutą 74:71. Ale rzut Aarona Weresa za trzy punkty nie doszedł celu, a zaraz potem wygraną Żubrów przypieczętował dwoma celnymi rzutami wolnymi Kamil Czosnowski.

- Przegraliśmy ale pokazaliśmy charakter wracając do gry w drugiej połowie meczu - podsumowuje Kamil Zakrzewski, trener Tura. - Zabrakło nam kilku celnych rzutów, a właśnie w kilku przypadkach piłka wykręcało się z kosza. Żubry były lepsze, a my mamy pierwszą porażkę i gramy dalej.

- W drugiej połowie po naszej stronie było trochę chaosu i Tur to wykorzystał. Ostatecznie wygraliśmy i bardzo się cieszymy - podsumowuje Kujawa. - Jest radość z tego, że w końcu było święto koszykówki w Białymstoku. Pełna hala kibiców, dawno tego nie widzieliśmy.

Żubry Białystok - Tur Basket Bielsk Podlaski 76:71 (21:13, 25:19, 13:24, 17:15)