Żubry Białystok (żółte stroje) bez trudu wygrały z Probasketem Mińsk Mazowiecki
Żubry Białystok (żółte stroje) bez trudu wygrały z Probasketem Mińsk Mazowiecki Wojciech Wojtkielewicz
Bezproblemowe zwycięstwa na otwarcie rundy rewanżowej II lig odniosły zespoły z naszego regionu. Żubry Chorten Białystok pokonały u siebie 104:78 Probasket Mińsk Mazowiecki, a Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka 101:80. Nasze drużyny umocniły się w czołowej czwórce grupy B.

Żubry kontrolowały całe spotkanie z Probasketem wygrywając wszystkie odsłony.

- Do przerwy graliśmy bardzo dobrze w ataku, zdobywając w dwóch kwartach 59 punktów, ale można mieć zastrzeżenia do obrony, bo pozwoliliśmy zbyt dużo rzucić przeciwnikom. Potem było już znacznie lepiej w defensywie i skończyło się wysokim zwycięstwem. Cieszę się też, że zagrała cała jedenastka zawodników - ocenia trener białostockiej drużyny Krzysztof Kalinowski.

Warto podkreślić dobrą skuteczność koszykarzy ze stolicy Podlasia w rzutach za trzy punkty, która wyniosła 47 procent (10 na 21). Szymon Jaworski trafił cztery na pięć prób, a Michał Bombrych - trzy na cztery.

W meczu Tura też pękła setka

Jeszcze lepiej trójki rzucali w hali Sokoła Ostrów Mazowiecka koszykarze Tura. Bielszczanie trafili 14 z 28 prób, czyli popisali się pięćdziesięcioprocentową skutecznością. Gospodarze po dwóch minutach prowadzili 7:2, ale wtedy rozpoczęła się znakomita seria naszej drużyny, która zdobyła 16 punków z rzędu.

Goście przysnęli pod koniec drugiej kwarty i Sokół zbliżył się na sześć oczek (47:53). Po przerwie koszykarze trenera Piotra Bakuna szybko odskoczyli po rzucie Aarona Weresa na 70:49 i losy potyczki zostały rozstrzygnięte. Setka pękła już w 37. minucie, po trafieniu Wojciecha Jakubiaka. Skończyło się wygraną 101:80.

WYNIKI 16. KOLEJKI

• Żubry Chorten Białystok - Probasket Mińsk Mazowiecki 104:78 (28:22, 31:26, 23:12, 22:18). Punkty dla Żubrów: Misiewicz - 21, Jaworski - 19, Zabielski - 18, Bombrych - 17, Milewski - 12, Niewiński - 7, Trypus - 7, Kamiński - 3, Więcko - 0, Strażewicz - 0, Rudzik - 0.
  • Sokół Ostrów Mazowiecka - Tur Basket Bielsk Podlaski 80:101 (17:32, 30:24, 15:28, 18:17). Punkty dla Tura: Weres - 18, Jakubiak - 17, Kuczyński - 15, Bobka - 11, Marczuk - 10, Urbański - 10, Karasiewicz - 8, Krakowiak - 6, Wróblewski - 6, Korneluk - 0.
  • AZS UJK Kielce - Legion Legionowo 88:102, Roś Pisz - Lublinianka Basketball Lublin 104:49, Legia Warszawa - Trójka Żyrardów 91:57, Znicz Basket Pruszków - Kolejarz Basket Radom 74:55, Ochota Warszawa - Energa Basket Warszawa 70:109.
  • Pauza: Isetia Warszawa.