MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łomżyńscy policjanci rozbili gang oszustów, którzy sprzedawali nieistniejące samochody. Straty szacowane są na ponad milion złotych

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Podejrzani zostali zatrzymani na terenie Rzeszowa i Wrocławia. Policjanci postawili im łącznie ponad 180 zarzutów, w tym zarzuty oszustwa, prania brudnych pieniędzy oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej
Podejrzani zostali zatrzymani na terenie Rzeszowa i Wrocławia. Policjanci postawili im łącznie ponad 180 zarzutów, w tym zarzuty oszustwa, prania brudnych pieniędzy oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej KMP Łomża
To miały być samochody klasy premium. Klienci wpłacali 20 proc. zaliczki, a oferent znikał. Tak wyglądał w sieci handel fikcyjnymi autami. Pokrzywdzone są osoby z całej Polski, w tym Podlaskiego, a straty sięgają ponad 1 mln zł. Proceder ukrócili łomżyńscy policjanci. W środę (22.05) poinformowali o zatrzymaniu 11 podejrzanych o oszustwa i inne przestępstwa, tym działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Gang oszustów. Podejrzani zatrzymani przez kontrterrorystów

Wśród zatrzymanych są kobiety i mężczyźni. Mają od 17 do 48 lat. To mieszkańcy Wrocławia i okolic.

- Dwóch mężczyzn decyzją sądu trafiło do aresztu. Siedem osób dostało dozór policji. Sąd zastosował także poręczenia majątkowe na łączną kwotę 70 tysięcy złotych - informuje st. asp. Karolina Wojciekian z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Czytaj też:

Sprawą zainteresowali się łomżyńscy śledczy, po tym jak zgłosił się do nich oszukany mieszkaniec powiatu. Funkcjonariusze ustalili, że w podobny sposób traciły pieniądze osoby z całej Polski, a związek z tym przestępczym procederem mogą mieć mieszkańcy z woj. dolnośląskiego.

Podejrzani "wpadli" na terenie Rzeszowa i Wrocławia. Zatrzymania dokonali łomżyńscy operacyjni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, wspierani przez kontrterrorystów i funkcjonariuszy lokalnego zarządu CBŚP. Mundurowi zabezpieczyli dotąd mienie o wartości 460 tys. zł.

Podejrzani o udział w gangu oszustów usłyszeli w sumie ponad 180 zarzutów

Przestępczy proceder polegał na zamieszczaniu na popularnych portalach internetowych ogłoszeń o sprzedaży samochodów klasy premium, których w rzeczywistości nie posiadali.

- Warunkiem kupna auta była wpłata 20-procentowej zaliczki na podane przez sprzedawców konto. Kwoty zaliczek wahały się od 20 do 90 tysięcy złotych. Zaraz po tym, jak zainteresowani ofertą przelewali pieniądze, kontakt z ogłoszeniodawcą urywał się, a samochody nigdy nie trafiały do nabywców - tłumaczy st. asp. Karolina Wojciekian.

Zobacz także:

11 zatrzymanym policjanci postawili 181 zarzutów, w tym oszustwa, prania brudnych pieniędzy oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jak zapowiadają śledczy, sprawa jest rozwojowa.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna