MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oficjalne otwarcie obwodnicy Sokół. Kierowcy mogą już korzystać z nowej inwestycji. Zobacz zdjęcia z uroczystego otwarcia

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Zdjęcia z otwarcia nowej obwodnicy Sokół. Podczas uroczystości nie było typowego przecięcia wstęgi, tylko samorządowcy dosłownie otworzyli drogę.
Zdjęcia z otwarcia nowej obwodnicy Sokół. Podczas uroczystości nie było typowego przecięcia wstęgi, tylko samorządowcy dosłownie otworzyli drogę. Jakub Wróblewski
Kierowcy już mogą korzystać z nowej obwodnicy Sokół. W czwartek 21 marca odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji. Nowa 4,5 km droga pozwoli wyprowadzić duży ruch, który dotychczas odbywał się przez centrum miejscowości. Wójt Sokół Józef Zajkowski wielokrotnie podkreślał, że obwodnica jest szansą na rozwój miejscowości. Inwestycja kosztowała ponad 46 mln zł.

Obwodnica Sokół dopuszczona do ruchu

Wykonawca inwestycji firma STRABAG miała czas na realizację inwestycji do listopada 2024 roku. Jednak ostatecznie udało się wybudować obwodnicę przez wyznaczonym terminem. W ramach inwestycji powstała ok. 4,5 km droga, trzy ronda oraz jezdnia poszerzona do 7 metrów. Oficjalne oddanie do użytku drogi nastąpiło 21 marca. W otwarciu wzięli udział m.in. członek zarządu województwa podlaskiego Marek Malinowski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukasz Siekierko, dyrektor gabinetu marszałka województwa podlaskiego Robert Jabłoński, starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, wójt gminy Sokoły Józef Zajkowski.

Patrząc na tę inwestycję serce się raduje. Mieszkańcy gminy Sokoły będą mogli jeździć tą piękną ulicą. Obwodnica będzie służyła również mieszkańcom całego powiatu wysokomazowieckiego. Podróżujący będą mogli skracać drogę jadąc do Jeżewa, Białegostoku, Warszawy. Planujemy również budowę obwodnicy Ciechanowca. Jesteśmy już po przetargu na budowę drogi Wysokie Mazowieckie-Łapy-Białystok. Jak wszystko ułoży się zgodnie z planem, to za dwa lata również ta droga powstanie - przekazał członek zarządu województwa podlaskiego Marek Malinowski.

Obwodnica kolejną szansą na rozwój gminy Sokoły

Wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Siekierko podkreślił, że cieszy się z inwestycji, ponieważ sam często korzysta z tej drogi.

Mam nadzieję, że ta droga będzie typową drogą wojewódzką, czyli będzie przebiegał ruch tranzytowy. Jednocześnie liczę, że ta obwodnica będzie dla mieszkańców Sokół stanowiła rozwój. Mam nadzieję, że przy tej drodze będą powstawały nowe firmy, bloki. Droga to rozwój, a obwodnica, która spina wszystkie drogi wojewódzkie, będzie kołem zamachowym dla całej gminy - wyraził nadzieje Łukasz Siekierko.

Wójt gminy Sokoły przekazał, że już są zapytania potencjalnych inwestorów odnośnie co do działek leżących przy obwodnicy.

Otwiera nam się ogromna szansa oraz możliwości na przyszłość. Jest to nowa oś rozwoju. Ostatnio w Ostrołęce powiedziałem, że kolej jest osią rozwoju pomiędzy województwami, tak ta droga również będzie taką szansą - podkreślił Józef Zajkowski.

Koszt inwestycji

Obwodnica kosztowała ponad 46 mln zł. Na realizację tego zadania samorząd województwa podlaskiego otrzymał około 27 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zobacz też:Granne. Trwa budowa ogromnego mostu w regionie. Wbiją ponad 300 pali żelbetowych

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna