MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piwa kraftowe wrócą do oferty Lidla? Mamy odpowiedź. Sieć zapowiada „niespodzianki skierowane do miłośników piw rzemieślniczych”

Maciej Badowski
Jak nas zapewniono, od maja do września br. do oferty sieci sukcesywnie będą wprowadzane popularne piwa rzemieślnicze.
Jak nas zapewniono, od maja do września br. do oferty sieci sukcesywnie będą wprowadzane popularne piwa rzemieślnicze. Szymon Starnawski/Polska Press/zdjęcie ilustracyjne
Popularność kraftowych piw w Polsce stale rośnie. Jeszcze do niedawna, żeby kupić ten rodzaj piwa, trzeba było wybrać się do specjalistycznego sklepu. Od pewnego czasu, ku uciesze piwoszy, można było je nabyć m.in. w dyskontach sieci Lidl, jednak sklep w pewnym momencie ograniczył ich ofertę. Mamy dobre wieści, jak poinformowało nas biuro prasowe sieci, planowane jest rozszerzenie piwnego asortymentu. – Planujemy również inne niespodzianki skierowane do miłośników piw rzemieślniczych – czytamy w przesłanej nam odpowiedzi.

Spis treści

Piwa rzemieślnicze, czyli jakie

Piwa rzemieślnicze, czyli kraftowe, od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wraz z rozpoczęciem się w Polsce piwnej rewolucji, ponad dekadę temu, obecnie możemy wybierać w szerokim wachlarzu browarów rzemieślniczych. Do tego stopnia, że tzw. krafty zaczęły się coraz częściej pojawiać na sklepowych półkach, nawet w popularnych dyskontach.

Sieć sklepów Lidl jakiś czas temu, korzystając ze wspomnianej popularności piw rzemieślniczych, wprowadziła do swojej oferty właśnie ten rodzaj napojów alkoholowych. Na swojej stronie poświęconej napojom alkoholowym zamieszczono nawet wpis dotyczący piw rzemieślniczych.

Jak wyjaśniono, „mianem piwa kraftowego określa się trunek przyrządzany w browarze rzemieślniczym”. – Do cech charakterystycznych takich browarów zaliczyć można między innymi stosowanie tradycyjnych metod, sięganie po naturalne, niekiedy bardzo oryginalne składniki, warzenie piwa w niewielkich ilościach oraz niezależność od komercyjnych koncernów alkoholowych – czytamy.

Rodzaje piwa kraftowego

Piwo kraftowe możemy podzielić na dwa główne rodzaje. Chodzi o piwa dolnej fermentacji, czyli tzw. lagery oraz trunki górnej fermentacji – ale.

Najpopularniejsze piwa dolnej fermentacji:

  • Lager,
  • Pilsner,
  • Koźlak,
  • Porter,
  • Wotbier,
  • Weissbier,
  • Stout.

Piwa kraftowe w Lidlu

W pewnym momencie sieć sklepów Lidl ograniczyła ofertę piw rzemieślniczych w swoich sklepach. W tej sprawie zwróciliśmy się do biura prasowego sieci z zapytaniem o ewentualny powrót do oferty napojów alkoholowych piw kraftowych. W przesłanej nam odpowiedzi zaznaczono, że „w ofercie sieci klienci znajdą szeroką ofertę piw – z zawartością alkoholu, ale również bezalkoholowych”.

- Nieustannie pracujemy nad tym, aby oferta piw była interesująca oraz szeroka. W kolejnych miesiącach planujemy rozszerzenie naszego piwnego asortymentu o nowe produkty – napisano.

Jak nas zapewniono, od maja do września br. do oferty sieci sukcesywnie będą wprowadzane popularne piwa rzemieślnicze, których receptury zostały opracowane przez zwycięzców konkursu „Niech Świat Pozna Twoje Piwo”. – Będziemy oferować także piwa opracowane we współpracy Karola Okrasy – dodano.

Biuro prasowe poinformowało nas także, że sieć planuje „inne niespodzianki skierowane do miłośników piw rzemieślniczych”, jednak, jak przekazano – w tym momencie jest zbyt wcześnie, aby udzielić bardziej szczegółowych informacji.

Polacy w piwie szukają smaku, niekoniecznie procentów

– 2022 roku był kolejnym rokiem spadków dla piwa alkoholowego, który został zrekompensowany kilkuprocentowym wzrostem na rynku piw bezalkoholowych. Cały rynek praktycznie wyszedł na zero, jeśli chodzi wolumen – tłumaczył w rozmowie ze Strefą Biznesu Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. – Natomiast jeśli chodzi o wartość rynku, to wzrosła ona dosyć wyraźnie, o około 10 proc. – dodaje. – Jednak ten wzrost przypisujemy wyłącznie skutkom inflacji – mówi.

Konsumenci szukają smaku, niekoniecznie procentów. Wybierają te produkty, które mają mniej alkoholu albo w ogóle nie posiadają w swoim składzie tego alkoholu – wyjaśnia. – We wszystkich naszych badaniach wychodzi, że smak jest najważniejszym kryterium, jeżeli chodzi o wybór piwa – dodaje. Jednak podkreśla, że cena cały czas pozostaje w gronie najważniejszych kryteriów przy wyborze piwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polska istotnym graczem w sektorze offshore

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna