Ślepsk Malow Suwałki z cennym punktem z Wartą Zawiercie
Ślepsk Malow Suwałki z cennym punktem z Wartą Zawiercie Krzysztof Kapica
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki mieli nawet szansę na trzy punkty w wyjazdowym meczu z Aluron Wartą CMC Zawiercie. Prowadzili bowiem już 2:0 w setach i niestety nie postawili "kropki nad i" przegrywając 2:3. Zdobyli jednak jeden punkt, który może być na wagę utrzymania w PlusLidze.

Faworytem spotkania byli gospodarze z Zawiercia, ale dwa pierwsze sety należały do podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza, którzy wygrali po grze na przewagi dwukrotnie 26:24. Do zwycięstwa brakowało więc już tylko jednego seta. Jednak kolejne partie, nie bez trudu, wygrali gospodarze doprowadzając do tie-breaka.

Decydujący piąty set należał także do Warty, a to za sprawą m.in. doskonałych zagrywek Karola Butryna. Aluron wygrał 3:2, ale Ślepsk Malow wywalczył punkt.

- Z przebiegu całego meczu mieliśmy chrapkę na trzy punkty, by przywieź je do domu. To było twarde, męskie granie, dużo obron, ciekawych sytuacji. Bardzo dobrze graliśmy w relacji blok - obrona. Na zagrywce cały czas chcieliśmy wywierać na rywalach presję. Jest teraz lekki niedosyt, gniew, ale ten jeden punkt może być bardzo ważny - mówił po meczu trener Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (24:26, 24:26, 25:22, 25:20, 15:10).
Aluron CMC Warta: Zniszczoł, Rossard, Clevenot, Kozłowski, Butryn, Szalacha, Perry (libero) oraz Łaba, Szamlewski, Gąsior.
Ślepsk Malow: Stajer, Filipiak, Sanchez, Halaba, Firszt, Macyra, Czunkiewicz (libero) oraz Buculjević, Kaciczak, Gallego, Rudzewicz
MVP: Karol Butryn (Aluron CMC Warta)