Podlascy policjanci najlepsi w ogólnopolskim Turnieju Par Patrolowych. Docenił ich komendant wojewódzki

Izabela Krzewska
Nadinspektor Robert Szewc (na zdj. w środku) docenił wyjątkowy sukces swoich funkcjonariuszy. W klasyfikacji generalnej 1. miejsce zajęli st. sierż. Łukasz Szkiłądź i sierż. Grzegorz Kiełpiński  (para pierwsza z prawej), a 3. miejsce st. sierż. Karol Lisiecki i st. post. Paweł Roszkowski
Nadinspektor Robert Szewc (na zdj. w środku) docenił wyjątkowy sukces swoich funkcjonariuszy. W klasyfikacji generalnej 1. miejsce zajęli st. sierż. Łukasz Szkiłądź i sierż. Grzegorz Kiełpiński (para pierwsza z prawej), a 3. miejsce st. sierż. Karol Lisiecki i st. post. Paweł Roszkowski Podlaska Policja
Najlepsi policjanci prewencji w Polsce w czwartek (28.09) odebrali wyróżnienia z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinsp. Roberta Szewca. To właśnie funkcjonariusze z podlaskiego garnizonu triumfowali w finale 27. edycji „Turnieju Par Patrolowych” rozegranego w tym miesiącu w Słupsku.

Turniej Par Patrolowych. To był najlepsze w historii zawody dla podlaskich policjantów

"Turniej Par Patrolowych" już po raz 27. został zorganizowanym przez Szkołę Policji w Słupsku. Funkcjonariusze prewencji sprawdzani są pod kątem znajomości przepisów, sprawności fizycznej, strzelania dynamicznego, ale także technik obezwładniania oraz udzielania pierwszej pomocy.

W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje komend policji z całego kraju. Podczas tegorocznego finału rozegranego w dniach 13-15 września triumfowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Wywalczyli pierwsze miejsca we wszystkich sześciu konkurencjach.

Forma podlaskich policjantów zaowocowała zdobyciem najwyższego miejsca na podium w klasyfikacji drużynowej i generalnej. W przypadku generalnej 1. miejsce zajęli st. sierż. Łukasz Szkiłądź i sierż. Grzegorz Kiełpiński zdobywając Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 2. miejsce wywalczyli policjanci reprezentujący KWP w Krakowie, natomiast 3. również policjanci z Białegostoku: st. sierż. Karol Lisiecki i st. post. Paweł Roszkowski.

Do rąk zwycięskiej drużyny powędrował zaś Puchar Komendanta Głównego Policji, który osobiście wręczył gen. insp. Jarosław Szymczyk.

W czwartek (28.09) podlaskim policjantom wyróżnienia za osiągnięcia wręczył w Białymstoku szef podlaskiej policji nadinsp. Robert Szewc wraz z zastępcami: insp. Jackiem Kumpiałowskim i insp. Jackiem Tarnowskim.

- To pierwsza taka w blisko 30-letniej historii "Turnieju Par Patrolowych" sytuacja, że policjanci reprezentujący podlaski garnizon wygrali wszystkie poszczególne konkurencje i zdobyli najwyższe miejsce na podium - zauważa podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Turniej Par Patrolowych 2023 - szczegółowe wyniki

Klasyfikacja generalna:

1. miejsce - sierż. Grzegorz Kiełpiński, st. sierż. Łukasz Szkiłądź z KWP w Białymstoku
  2. miejsce - mł. asp. Piotr Solarz, st. post. Jakub Marek z KWP w Krakowie
  3. miejsce - st. sierż. Karol Lisiecki, st. post. Paweł Roszkowski z KWP w Białymstoku