Polska - Szwecja 27:24. Sławomir Szmal bronił jak w transie!

Polacy rozegrali kolejny fantastyczny mecz na mistrzostwach Europy w Austrii. Po zwycięstwie 27:25 z Niemcami, w środę biało-czerwoni nie dali szans Szwecji, wygrywając 27:24.

Bohaterem pojedynku był bramkarz naszej reprezentacji, Sławomir Szmal. Bronił w niesamowitych sytuacjach. Jego koledzy z drużyny także stanęli na wysokości zadania. Po niezwykle wyrównanej pierwszej połowie spotkania w drugiej szybko odskoczyli na kilka bramek. Wprawdzie w 50. minucie Szwedzi doprowadzili do remisu 22:22, ale ostatnie fragmenty zdecydowanie należały do ekipy Bogdana Wenty.

Polacy po środowym triumfie zapewnili już sobie awans do ćwierćfinału. W ostatnim spotkaniu grupy C zmierzą się w piątek z rewelacyjną Słowenią, która po zwycięstwie ze Szwecją i remisie z Niemcami także jest pewna awansu do kolejnej fazy turnieju.

Polska - Szwecja 27:24 (15:14)