Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawie 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont ulic w powiecie monieckim

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Konferencja z udziałem samorządowców z pow. monieckiego i ministra cyfryzacji odbyła się w Mońkach na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i ul. Wyzwolenia, która jest na liście dróg do remontu
Konferencja z udziałem samorządowców z pow. monieckiego i ministra cyfryzacji odbyła się w Mońkach na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i ul. Wyzwolenia, która jest na liście dróg do remontu Ministerstwo Cyfryzacji
Ulica Wyzwolenia i Leśna w Mońkach, droga do wsi Kalinówka, Masie oraz Szaciły. Łącznie pięć dróg gminnych i powiatowych z terenu pow. monieckiego zostanie wyremontowanych przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. O przyznaniu dofinansowania w wysokości ponad 2,8 mln zł na realizację inwestycji mówił w piątek (4.08) w Mońkach minister Adama Andruszkiewicz.

Remont dróg w powiecie monieckim. Do samorządów trafi dodatkowe prawie 3 mln zł

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD).

Czytaj też:

- Bardzo się cieszę, że mogę w związku z tym przekazać świetne informacje dla mieszkańców powiatu monieckiego. Ziemia Moniecka otrzymała prawie 3 milionów złotych na remont kluczowych dróg, w tym dwóch ważnych dróg w Mońkach: ul. Wyzwolenia i ul. Leśnej - powiedział na piątkowej (4.08) konferencji w Mońkach minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. - To kolejny efekt skutecznych rządów Prawa i Sprawiedliwości, które nie zapomina o Polsce Wschodniej, w przeciwieństwie do naszych poprzedników.

To inwestycje kluczowe dla mieszkańców

W konferencji udział wzięli starosta moniecki Błażej Buńkowski, burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski oraz wójt gminy Jaświły Jan Joka. Samorządowcy podziękowali za dofinansowanie. Podkreślali, że zrealizowane dzięki niemu inwestycje są bardzo ważne dla lokalnej społeczności.

- Tym razem dzięki uzyskanemu wsparciu będziemy mogli wyremontować tak bardzo wymagającą naprawy drogę z Moniek do Kalinówki Kościelnej oraz ulicę Leśną w Mońkach - zaznaczył starosta moniecki Błażej Buńkowski.

Remont drogi powiatowej od granicy gminy Knyszyn do miejscowości Kalinówka Kościelna to najbardziej kosztowna w tym "rozdaniu" RFRD moniecka inwestycja. Powiat otrzymał na nią dotację w wysokości blisko 1,6 mln zł. Za ponad 480 tys. zł ma się poprawić jakość "powiatowej" ul. Leśnej w Mońkach.

Samorządowcy: nigdy wcześniej nie było takiego wsparcia

Łączna kwota wsparcia z Funduszu dla samorządów z terenu powiatu monieckiego to ponad 2,8 mln zł.

- Jestem wójtem gminy Jaświły od 33 lat i mogę jasno powiedzieć, że nigdy wcześniej nie było takiego wsparcia dla samorządów na rozwój dróg jak w ostatnich latach. Droga we wsi Szaciły dotyczy stosunkowo niewielkiej liczby mieszkańców, ale jest dla nas bardzo ważna, dlatego dziękuję za rządowe wsparcie w imieniu mieszkańców - wskazał Jan Joka, wójt gminy Jaświły, która otrzymała z RFRD blisko 120 tys. zł.

Zobacz także:

Prawie 400 tys. zł na remont ul. Wyzwolenia w Mońkach (na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Kolejową) i prawie 225 tys. zł na modernizację drogi gminne prowadzącej do wsi Masie - te inwestycje zrealizuje Gmina Mońki.

- Otrzymaliśmy ponad pół miliona złotych na remont ul. Wyzwolenia i drogi do wsi Masie. Dziękujemy za to wsparcie polskiemu rządowi, a szczególnie ministrowi Adamowi Andruszkiewiczowi, który zawsze staje po stronie mieszkańców gminy Mońki - dodał burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski.

W całym kraju ma być wyremontowanych ponad 1600 kilometrów dróg

- Mam nadzieję, że dzięki świetnej współpracy z samorządowcami powiatu monieckiego będziemy mogli przekazać kolejne świetne informacje dla mieszkańców pięknej Ziemi Monieckiej już w najbliższych dniach - zapowiedział minister Adam Andruszkiewicz.

Warto przeczytać:

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg przeznaczony jest przede wszystkim na budowę, przebudowę i remont lokalnych dróg powiatowych i gminnych. W ramach ostatniego naboru, którego wyniki pod koniec lipca br. ogłosił premier Morawiecki, na 1,5 tys. zadań przyznano samorządom dodatkowy 1 mld zł. Za to planowane jest wyremontowanie 1 660 km dróg w całym kraju.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna