Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski jest chory na COVID-19. Trafił do szpitala

Izolda Hukałowicz
Izolda Hukałowicz
Tadeusz Truskolaski trafił do szpitala z powodu COVID-19.
Tadeusz Truskolaski trafił do szpitala z powodu COVID-19. Wojciech Wojtkielewicz
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zachorował na COVID-19 i obecnie jest hospitalizowany w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Prezydent czuje się w miarę dobrze i jak podkreśla - wpływ na lekki przebieg choroby miało u niego szczepienie.

O zakażeniu koronawirusem i zachorowaniu na COVID-19 Tadeusz Truskolaski poinformował na Twitterze. Jak czytamy, prezydent Białegostoku jest obecnie hospitalizowany z powodu COVID-19, a do szpitala trafił wczoraj (26 września). Jest leczony w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Żurawiej w Białymstoku.

Tadeusz Truskolaski podkreśla, że choroba przebiega u niego łagodnie dzięki temu, że wcześniej zaszczepił się:

- Mam temperaturę, jestem osłabiony, czuję bóle, jak przy Covidzie. Nie jest to jednak przebieg na tyle poważny, że wymagam wspomagania oddychania - powiedział nam prezydent Białegostoku.

Tadeusz Truskolaski przejdzie badania i przebywa pod obserwacją. Jak podkreśla, ma częściowo zajęte płuca, więc na razie nie ma mowy o opuszczeniu szpitala. Nawet gdy to już nastąpi, czeka go kwarantanna, więc nieprędko wróci do obowiązków.

Prezydent stolicy woj. podlaskiego zaapelował do białostoczan na Twitterze, aby szczepili się i dbali o zdrowie.

Tadeusz Truskolaski od początku był orędownikiem szczepień przeciwko COVID-19. Znajdował się on w grupie nauczycieli akademickich, którzy szczepili się jako grupa priorytetowa. Jak mówił Kurierowi Porannemu jeszcze w kwietniu, do szczepienia upoważniał go również wiek. Drugą dawkę szczepionki prezydent Białegostoku przyjął na początku maja.

- Lekarze mówili mi, że dzięki temu, że się zaszczepiłem, teraz przechodzę chorobę lżej. Wiadomo, teraz rozprzestrzenia się wariant Delta, a szczepionka silniej działała na wcześniejsze warianty.

Przeczytaj też:

Czwarta fala COVID-19 w natarciu

Wideo

Materiał oryginalny: Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski jest chory na COVID-19. Trafił do szpitala - Kurier Poranny

Dodaj ogłoszenie