MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski otrzymał od radnych wotum zaufania i absolutorium

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
UM Łomża
Łomżyńska rada miejska udzieliła prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu wotum zaufania, absolutorium oraz zatwierdziła sprawozdanie finansowe za 2023 rok. Prezydent uzyskał zdecydowaną większość głosów za było 16 radnych, natomiast 7 przeciw.

Głosowanie nad wotum zaufania poprzedziła debata nad raportem o stanie miasta. Prezydent Mariusz Chrzanowski poinformował o najważniejszych inwestycjach, wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, działaniach edukacyjnych, z zakresu pomocy społecznej, komunikacji i mieszkalnictwa podejmowanych w 2023 roku.

Podczas dyskusji radny klubu Przyjazna Łomża Dariusz Domasiewicz podkreślił, że trzeba pamiętać również o problemach Łomży.

Najważniejsze problemy na ten czas i na przyszłość, to wyludnianie się miasta, brak realnych perspektyw dla ludzi młodych. W sensie pozyskania dobrze płatnej pracy no i takiego poczucia, że tę pracę na dobrych warunkach w Łomży można znaleźć. W odczuciach mieszkańców, z którymi mam kontakt nie do końca tak jest - mówił radny.

Prezydent zwrócił uwagę, że problem z demografią dotyczy całej Polski i zmaga się z nim większość samorządów. Natomiast w przypadków rozwoju przedsiębiorczości wskazał, że miasto nie posiada terenów inwestycyjnych. Są one własnością osób prywatnych. Jednak zaznaczył, że są prowadzone działania mające na celu wspieranie przedsiębiorczości.

Po długiej burzliwej dyskusji skarbnik Elżbieta Parzych zaprezentowała dane dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok. Głos zabrało również dwoje mieszkańców, którzy korzystnie wypowiadali się odnośnie do polityki senioralnej prowadzonej przez miasto.

Ostatecznie radni udzielili prezydentowi Łomży wotum zaufania. Za głosowało 16 radnych, natomiast 7 było przeciw. Następnie radni przeszli do głosowania nad sprawozdaniem finansowych oraz absolutorium. Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Łomża za 2023 rok. Również Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej pozytywnie wypowiedziała się na temat sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2023 rok. Ostatecznie radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2023 rok oraz udzielili prezydentowi absolutorium. Za głosowało 16 radnych, natomiast 7 było przeciw.

Zobacz też:Nowy sprzęt trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Zarząd województwa podjął decyzję o wsparciu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna