Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Protesty rolników w regionie trwają. Sprawdź, gdzie nadal są utrudnienia na drogach

dd
Protest w Jeżewie
Protest w Jeżewie Wojciech Wojtkielewicz
Trwają protesty w regionie. W wielu miejscach pojawiły się blokady. Na S8 w Jeżewie Jeżewo stoi około 300 ciągników. Prowadzimy relację na żywo.

9:00

W Augustowie protest zakończony droga odblokowana.

7:15

Blokada na DK 19 trwa, a policjanci kierują pojazdy na objazdy przez Brańsk.

Z informacji które posiadamy wynika, że raz na godzinę przez 15 minut osoby protestujące puszczają ruch - informuje podinspektor Tomasz Krupa

Zgromadzenia są nadal w Augustowie i w okolicach Jeżewa.

W kilku miejscach w naszym regionie protesty rolników, połączone z blokadą dróg, trwają również dzisiaj (21.02.20224)

18:45

W zgromadzeniach które się zakończyły udział wzięło wg danych szacunkowych ponad 2.5 tys osób blisko 1900 ciągników. Zakończone zgromadzenia przebiegały spokojnie. Obecnie trwają 3 w Augustowie Jeżewie i Boćkach, w sumie ponad 600 pojazdów - poinformował rzecznik prasowy Podlaskiej Policji podinspektor Tomasz Krupa

17:00

16:22

Brańsk i Sztabin zakończone.

16:00

Zgodnie z zapowiedziami o godzinie 16 zakończyło się wiele blokad rolników w regionie, w tym w Suwałkach, Ignatkach Osiedle, w Wojszkach i Zabłudowie, w Kuziach i Konarzycach również uczestnicy protestów się rozjeżdżają. W Korycinie protest zakończony, ale w Sokolanach nadal trwa.

14:52

- Rządzą nami ekolodzy, którzy zapominają, że człowiek też jest ważny, nie pośrodkując interesów. Próbowaliśmy rozmawiać z rządzącymi, uczestniczyliśmy w komisjach, spotkaniach z ministrem, nie cofnęli się w swoich działaniach nawet o centymetr. To, że tu jesteśmy, to nie nasza fanaberia, tylko ostateczność- zaznacza Maciej Droździewicz, właściciel Dak Polu, zakładu drzewnego z Czarnej Białostockiej.

Zambrów:

14:50

Blokada DK8 w Korycinie mają zakończyć się o 16. Jednak organizatorzy podkreślają, że na drogach utrudnienia potrwają około godziny dłużej, z uwagi na powroty ciągników.
Blokady dróg będą trwały w niektórych miejscach do jutra:

  • Augustów do jutra
  • Boćki do czwartku do 16 (DK19)
  • Milewo Zabielne oraz Jeżewo do godz. 16 jutro
Protesty rolników w regionie trwają. Sprawdź, gdzie nadal są utrudnienia na drogach

14:45

Jeśli się teraz nie damy podzielić, nie zatrzymamy się. Będziemy walczyć dotąd, aż nasze postulaty zostaną zauważone - zapewniają rolnicy w Sokolanach.

Protest w Korycinie
Protest w Korycinie Ewa Bochenko

14:29

50 lat temu mojemu dziadkowi firmę odebrała komuna, dziś historia zatacza koło. Teraz rząd chce odebrać mi moją/ mówi właściciel firmy związanej z branżą leśną.
Przedsiębiorcy tych firm podkreślają, że ta branża to 2 miliony stanowisk pracy, które w obliczu działań rządzących, zostaną zlikwidowane z dnia na dzień. Przez unijne wymogi nie jesteśmy w stanie konkurować naszymi produktami poza Europą - mówią przedstawiciele branży maszyn rolniczych.

Protest w Korycinie
Protest w Korycinie Ewa Bochenko

13:17

12:50

W związku z blokadą drogi w Boćkach, policjanci na ul. Plac Jana Pawła II w Siemiatyczach kierują pojazdy ciężarowe na ul. Grodzieńską w kierunku Kleszczel.

12:45

W Suwałkach brak stałych blokad. Przejazd protestujących odbywa się ulicami miasta

Protest w Brańsku
Protest w Brańsku

12:32

Trwa protest w Brańsku

12:12

Rozpoczął się protest na DK65 w Knyszynie. Droga jest zablokowana, ok. 100 ciągników rolniczych. Brak objazdu dla samochodów ciężarowych, samochody osobowe objeżdżają ulicami Goniądzką, Rynek Białostocką a następnie drogą gruntową za rzeką Jaskranką

Protest w Korycinie
Protest w Korycinie Ewa Bochenko

12:01

  • Nie chcemy utrudniać ludziom życia ale nie mamy wybory. Musimy zmienić założenia zielonego ładu - mówi Siniło.

11:56

Kuzie gmina Zbójna DW 645 blokada drogi. Na miejscu około 50 ciągników rolniczych.

Protesty rolników w regionie trwają. Sprawdź, gdzie nadal są utrudnienia na drogach
Ewa Bochenko

11:31

Bardzo dużo przedstawicieli branży leśnej jest dziś z nami - mówi Marek Siniło z Izb Rolniczych.

Protest w Jeżewie
Protest w Jeżewie Wojciech Wojtkielewicz

11:25

Na S8 w Jeżewie Jeżewo stoi około 300 ciągników i informuje Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskie policji. - Policjanci aby usprawnić ruch już na węźle Sierzputy na s61 blokują dalszą drogę na S8, kierując tiry na Ostrołękę.

Blokada w Korycinie
Blokada w Korycinie Ewa Bochenko

11:23

Rolnicy blokujący drogę w Korycinie mówią, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, te protesty będą jeszcze większe. Piątkowe były preludium.

11:21

Ignatki Osiedle DW678 rondo zablokowane z ul Działkową. W tej chwili ok 50 ciągników. Proponowany objazd dla pojazdów osobowych przez Juchnowiec. Pojazdy ciężarowe oczekują.

Zabłudów Kolonia rondo droga na Narew. W tej chwili 22 ciągniki. Proponowany objazd na Michałowo i Topolany dla pojazdów osobowych. Ciężarowe oczekują

11:20

Blokada drogi w Brańsku na DK 66, dwa punkty blokadowe: ulica Bielska i ulica Armii Krajowej. Zalecane objazdy: z Bielska Podlaskiego na Kiersnówek, w Brańsku ulica Boćkiwska, Piłsudskiego Mickiewicza i wyjazd na DK 66. Około 100 ciągników.

Rolnicy gromadzą się w Korycinie
Rolnicy gromadzą się w Korycinie Ewa Bochenko

11:06

Rolnicy z Korycina zbierali się nad miejscowym Zalewem. Po godzinie 11 ruszyli na DK 8

11:03

100 ciągników i 50 samochodów osobowych blokuje rondo i skrzyżowanie w rejonie miejscowości Sokolany ( drogi DW671 i DW673). Objazdy dla samochodów osobowych: z miejscowości Trzcianka w stronę miejscowości Szyndziel, Bogusze, Sokółkę. Z Sokółki na Kuźnicę i Sidrę droga DW673 zaś z Dąbarowy Białostockiej zjazd z DW673 na Sidrę. Pojazdy ciężarowe będą kierowane na pobliskie parkingi.

10:50

Rozpoczął się protest w Wojszkach DK19. W tej chwili ok 15 ciągników, zalecany objazd dla pojazdów osobowych przez Doktorce i Suraż. Pojazdy ciężarowe oczekują.

10:48

Ważne ostrzeżenie dla kierowców samochodów osobowych jadących S8 w kierunku Warszawy kolejka samochodów ciężarowych sięga już od węzła Rzędzianach do Żółtek no i tutaj kierowcy samochodów osobowych mogą poruszać się lewym pasem ale wszystkich zachęcamy do tego żeby zdjąć nogę z gazu i bardzo uważać mijając oczekujące ciężarówki.

Protest w Jeżewie
Protest w Jeżewie Wojciech Wojtkielewicz

10:15

Rozpoczęła się blokada drogi w Sztabinie. Bierze w niej udział 51 ciągników.

10:04

Policjanci mają dwie informacje o zgłoszonych zgromadzeniach na terenie powiatu łomżyńskiego: Konarzyce węzeł Konarzyce na trasie s61 i Kuzie na Drodze Wojewódzkiej nr 645

9:56

Policjanci samochody osobowe kierują na węźle Rzędziany w kierunku Tykocina

Protesty rolników w regionie trwają. Sprawdź, gdzie nadal są utrudnienia na drogach
KWP Białystok

9:46

Policjanci samochody osobowe kierują na węźle Rzędziany w kierunku Tykocina

9:41

Odezwa do społeczeństwa organizatora podlaskich protestów Andrzeja Babula przewodniczącego podlaskiej Solidarności Rolniczej.

"Drodzy Konsumenci.
W ostatnim czasie polscy rolnicy zgromadzili się, aby wyrazić swoje zaniepokojenie i sprzeciwić się dwóm kluczowym kwestiom, które mają bezpośredni wpływ na nasze wspólne zdrowie i przyszłość rolnictwa w Polsce. Chodzi o protest przeciwko obecnej formie Europejskiego Zielonego Ładu oraz sprzeciw wobec niekontrolowanego importu zboża z Ukrainy, które nie spełnia unijnych standardów jakości.

Te postulaty nie są jedynie rolniczymi żądaniami; są to kwestie dotyczące nas wszystkich, mające bezpośredni wpływ na jakość i bezpieczeństwo spożywanej przez nas żywności.

Europejski Zielony Ład, mający na celu transformację UE w kierunku zrównoważonego i ekologicznego gospodarowania, wywołuje sprzeciw wśród rolników. Ich niepokój dotyczy wprowadzania ograniczeń, które negatywnie wpłyną na produkcję żywności, zmuszając do redukcji upraw i hodowli. Zmiany te bez odpowiednich dostosowań mogą zagrozić tradycyjnym, lokalnym źródłom żywności, na której codziennie polegamy. Rolnicy apelują o głęboką zmianę Zielonego Ładu, tak aby wspierał on zrównoważony rozwój rolnictwa bez kompromisów dla bezpieczeństwa żywnościowego.

Drugą kwestią jest import zboża z Ukrainy, które nie jest kontrolowane pod kątem jakości i nie spełnia norm unijnych. Taka sytuacja stwarza ryzyko dla naszego zdrowia, ponieważ spożywamy produkty, które mogą być obarczone niedopuszczalnymi poziomami pestycydów lub innych substancji szkodliwych. Rolnicy domagają się natychmiastowego zatrzymania importu, wprowadzenia kontroli i regulacji, które zapewnią, że wszystkie importowane produkty rolne spełniają te same wysokie standardy, co krajowe. Jest to niezbędne do ochrony naszego zdrowia i zapewnienia, że na naszych stołach lądują tylko bezpieczne i zdrowe produkty.

Oba te postulaty mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i bezpieczeństwo żywności. Jako konsumenci mamy prawo do transparentności, co jemy i skąd pochodzi nasza żywność. Wspierając rolników w ich dążeniach do zapewnienia wysokich standardów produkcji i importu, bronimy naszego wspólnego dobra - zdrowia publicznego.

Rolnictwo jest fundamentem bezpieczeństwa żywnościowego każdego narodu. Zdrowa, kontrolowana żywność to podstawa naszego zdrowia. Dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy - niezależnie od naszej roli w społeczeństwie - zrozumieli znaczenie tych postulatów i wsparli naszych rolników w ich walce o lepszą przyszłość dla polskiego rolnictwa i naszego zdrowia.
Stając po stronie rolników, stajemy po stronie bezpiecznej i zdrowej przyszłości dla nas wszystkich".

9:34

Z uwagi na planowane utrudnienia w Jeżewie policjanci w rzędzianach zamknęli ruch dla pojazdów ciężarowych pojazdy ciężarowe ustawiane są przy prawej krawędzi krawędzi jezdni samochody osobowe przepuszczane są dalej w kierunku objazdów na węzeł Rzędziany

9:30

90 ciągników ruszyło z Kobylina do węzła na S8 w Milewie Zabielnym

W Podlaskiem utrudnienia mogą dotyczyć 16 dróg, m.in. S8 w okolicach Jeżewa Starego oraz w Korycinie, Sztabinie oraz Augustowie, w Suwałkach na ulicach miasta. Kierowcy mogą napotkać też blokady na dk 19 do Lublina w okolicach Bociek i Wojszek, w Knyszynie na dk 65, Konarzycach na dk 61 i m.in. w Brańsku czy z Białegostoku do Łap na drogach wojewódzkich.

- Mamy informacje o zaplanowanych na dzisiaj 17 zgromadzeniach odbywających się na terenie naszego województwa 15 z nich będzie wiązało się z blokadami dróg - informuje Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Jak informuje policja, przed godziną 9, 50 ciągników ruszyło z Sokół (przez Kropiewnicę) w kierunku Jeżewa.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna