MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radio Białystok ponoć dręczy bieda. Tymczasem... prezes dostanie 20 tysięcy premii!

Anna Mierzyńska
Fot. sxc.hu
Nieprawdopodobne! Aż 20 tys. zł brutto nagrody trafi do rąk prezesa publicznego Radia Białystok. Ogromne pieniądze zostaną mu wypłacone, chociaż od kilku miesięcy radio informuje o swojej trudnej sytuacji z powodu niższych wpływów z abonamentu.

Sam prezes Mirosław Bielawski zapewnia, że nagrody nie dostał: - Do tej pory nie wpłynęły na moje konto żadne pieniądze - mówi.

- To prawda, że rada nadzorcza naszej spółki wystąpiła o taką nagrodę jesienią 2008 r., ale jej propozycję musi zatwierdzić Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. A to zbierze się prawdopodobnie dopiero pod koniec czerwca. I wtedy odbędzie się debata, także nad tym wnioskiem.

My jednak wiemy, że ogromna nagroda już teraz trafi do prezesa. To bulwersujące. Przecież coraz głośniej mówi się o fatalnej sytuacji finansowej wszystkich mediów publicznych w Polsce, a sam Mirosław Bielawski przyznaje, że choć rok 2008 udało się zamknąć na plusie, to obecny będzie dla radia bardzo trudny. Ale nagroda to wyraz uznania dla działań prezesa w 2007 r. - tłumaczy rada nadzorcza.

- Zapytaliśmy ministra skarbu o zgodę na wypłacenie nagrody. Pismo z jego zgodą przyszło niedawno do zarządu radia. My proponowaliśmy nagrodę w wysokości 30 tys. zł, a minister zgodził się na 20 tys. zł - wyjaśnia Józef Nowak, członek rady nadzorczej radia. - Pan prezes musi to pismo znać, ponieważ do niego było adresowane. Cóż, prezydent Białegostoku cały czas powtarza, że w Białymstoku kryzysu nie ma...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna