Rywale nie mieli wiele do powiedzenia. Pewne zwycięstwa koszykarzy Enea Żubry Chorten Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski

Krzysztof Kalinowski nie był zadowolony tylko z pierwszej kwarty meczu z Bykami Wołomin Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski odnieśli dwa wyjazdowe zwycięstwa w rozgrywkach II ligi. Białostoczanie pokonali drużynę z Wołomina 91:76, a bielszczanie zespół Isetii Białołęka 95:87

Koszykarze Tura Bielsk Podlaski zmierzyli się na wyjeździe z Isetią Białołęka Warszawa, zespołem, który tydzień temu niespodziewanie pokonał białostockie Żubry. Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, ale nie zdołali oni wywalczyć większej przewagi wygrywając 25:23.

W drugiej i trzeciej kwarcie nastąpił popis podopieczni trenera Rafała Króla. Po trójce Jakuba Grigoruka i punktach Marcina Marczuka Tur wygrywał 28:25. W zasadzie do końca kwarty trwała rywalizacja kosz za kosz, ale na finiszu, po jednym celnym rzucie wolnym Łukasza Kuczyńskiego i trójce Aarona Weresa Tur schodził na przerwę prowadząc 47:43.

Trzecią kwartę Tur wygrał już 22:13. Od stanu 56:50 w 24 minucie Tu zdobył z rzędu 12 punktów powiększając przewagę do 18 punktów 68:50. Skuteczny był zwłaszcza Patryk Milewski, który z dorobkiem 24 punktów okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem Tura w całym meczu.

W czwartej kwarcie podopieczni trenera Rafała Króla utrzymali swoje prowadzenie wygrywając ostatecznie 95:87.

Także z wygraną do Białegostoku powrócili podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego, którzy pokonali Speed sport Zec Byki Wołomin 91:76. Białostoczanie do roboty wzięli się po pierwszej kwarcie, gdy przegrywali 12:20. W 15 minucie Karol Obarek popisał się trójką i Żubry wyszły na prowadzenie 26:25, którego nie oddały do końca meczu wygrywając 91:76.

Speed sport Zec Byki Wołomin - Enea Żubry Chorten Białystok 76:91 (20:12, 11:29, 13:22, 32:28).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 13, Mikołaj Styczeń 9, Krystian Tyszka 12, Karol Obarek 17, Arkadiusz Zabielski 14, Maciej Bębeniec 8, Hubert Wyszkowski 8, Bartosz Strażewicz 2, Tomasz Deja 8, Paweł Trypus.

Isetia Białołęka Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 87:95 (25:23, 18:24, 22:30, 22:18).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 5, Aaron Weres 10, Piotr Bobka 9, Wojciech Jakubiak 5, Łukasz Kuczyński 16, Jakub Grigoruk 15, Jan Lipiński 1, Maciej Kurzyna, Patryk Milewski 24, Marcin Marczuk 10.