MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sesja rady miejskiej w Łomży. Kolejne placówki oświatowe zostaną zmodernizowane. Więcej pieniędzy przeznaczone zostanie na sport

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Dzięki zmianom w budżecie będzie możliwe rozpoczęcie modernizacji kolejnych placówek oświatowych.
Dzięki zmianom w budżecie będzie możliwe rozpoczęcie modernizacji kolejnych placówek oświatowych. UM Łomża
W środę 12 lipca odbyła się LXXIV sesja rady miejskiej w Łomży. Radni zdecydowali o zmianach w budżecie, które pozwolą na przeprowadzenie kolejnych inwestycji. Więcej środków przeznaczone zostanie na sport. Radni podjęli uchwałę w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.

Zmodernizowane zostaną kolejne placówki oświatowe

Dzięki zmianom w budżecie będą mogły rozpocząć się kolejne inwestycje w oświacie. Przeprowadzona zostanie m.in. termomodernizacja budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Łomży. Konieczne jest pilne skucie odpadającej elewacji, która zagraża bezpieczeństwu. Łączny szacunkowy koszt zadania ma wynieść 1,5 mln zł. Inwestycja ma być wykonywana w latach 2023-2024.

Wiemy o tym, że są to zadania potrzebne. Jest sporo działań w sferze działań oświatowej, społecznej. Mamy wolne środki, które możemy wygospodarować i jeszcze w tym roku inwestycje rozpocząć. Wprowadzone zadnia są bardzo istotne – mówił podczas sesji prezydent Mariusz Chrzanowski.

Radny Andrzej Wojtkowski zgodził się, że remont w trzecim liceum jest bardzo potrzebny.

Absolutnie uważam, że w tej chwili remont trzeciego liceum w Łomży jest priorytetem. Miałem niedawno okazje przejść się po tej szkole. Jest to współczesny PRL. Jest to jedyna szkoła w Łomży, w której jest stara wykładzina. Uważam, że remont jest konieczny – przekonywał radny Andrzej Wojtkowski.

Zmodernizowane zostaną również pomieszczenia Przedszkola Publicznego nr 1 w Łomży. Zabezpieczono na ten cel kwotę 314 526 zł. Budynek przedszkola istnieje od 1989 roku. Obecnie poziom oświetlenia w budynku nie spełnia norm i nie zapewnia komfortowych warunków do pracy. Wyremontowana zostanie również instalacja wodno-kanalizacyjna w pięciu łazienkach. Zmodernizowane zostaną również pomieszczenia w Przedszkolu Publicznym nr 14.

Co dalej z halą sportową przy SP 5?

Radny Mariusz Tarka podczas sesji dopytał się o sytuację hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5. W lutym 2023 roku wykonawca zszedł z budowy. Do tej pory nie wyłoniono nowego wykonawcy. Dotychczasowa firma wykonała około 30% zleconej pracy.

Od początku roku był ten problem. Od marca miała się rozpocząć procedura wyboru nowego wykonawcy. Dzisiaj w lipcu mówimy o ekspertyzie. Co było robione przez te 3-4 miesiące? - pytał się podczas sesji radny Dariusz Domasiewicz.

Lech Dobrowolski z wydziału Inwestycji Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych wyjaśnił, że przez ten czas trwała wymiana pism między miastem a byłym wykonawcą. Dodatkowo wykonany został projekt odchudzający elektrykę.

W tej chwili trwa ekspertyza dokonanych robot. Musimy posiadać tę ekspertyzę, aby w przekazać ją przyszłemu wykonawcy. Powinna być dokonana do 26-28 lipca. Następnie ogłosimy dwutygodniowy przetarg. Mam nadzieję, że tę cenę uda się uzyskać niższą niż pierwotnie. Sprawa sądowa czeka nieuchronnie. Byłemu wykonawcy zostało naliczone 1,7 mln zł kary – przekazał Lech Dobrowolski.

Na wniosek prezydenta przesunięto 350 tys. zł na wsparcie realizacji zadań publicznych w sferze sportu.

Zobacz też:Trwa trasa Polski 2050 Szymona Hołowni. Lider Trzeciej Drogi odwiedził Łomżę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna