MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śledztwo w sprawie programu "Betlejewski. Prowokacje" w Radomiu zostało umorzone

KAR
Kadr z programu "Betlejewski.Prowokacje" telewizji TTV.
Kadr z programu "Betlejewski.Prowokacje" telewizji TTV. TTV
Zostało umorzone śledztwo w sprawie programu "Betlejewski. Prowokacje", który był nagrywany we wrześniu bieżącego roku w Radomiu.

Jak poinformowała Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu, postępowanie przygotowawcze w sprawie znieważenia kilku mieszkańców Radomia w związku z realizacją programu "Betlejewski. Prowokacje" zostało umorzone.

Jak czytamy w uzasadnieniu Prokuratury Okręgowej: "decyzja ta została wydana po przeprowadzeniu analizy zebranych w sprawie materiałów zakończonej oceną, że nie doszło do złamania prawa. Podstawą prawną umorzenia dochodzenia jest art. 17 § 1 pkt 2 kodeksu postępowania karnego tj. stwierdzenie, że czyn ten nie zawiera znamion czynu zabronionego. W toku postępowania podjęto działania w celu ustalenia tożsamości osób biorących udział w programie.

W mediach publicznych zamieszczono ogłoszenie z prośbą o kontakt osób biorących udział w emisji w celu wykonania z ich udziałem czynności procesowych, bowiem istotne do prowadzenia postępowania karnego ma stanowisko osób, których to dotyczy w kwestii czy czują się tym programem w jakikolwiek sposób znieważeni, ośmieszeni czy poniżeni.

Ujawniła się tylko jedna osoba, której tożsamość ustalono. Osoba ta potwierdziła swój udział w programie zaznaczając, że w żaden sposób nie czuje się znieważona. Pozostali uczestnicy programu nie zareagowali na apel i nie ujawnili swojej tożsamości.

Analiza zebranego materiału dowodowego, w tym również wyemitowanego programu telewizyjnego prowadzi do wniosku, że osoby biorące udział w programie godziły się na nieszablonowe sprawdzanie ich kwalifikacji, osoby odpowiadały na pytania dobrowolnie i swobodnie, nie były też wypowiadane słowa znieważające. Natomiast w nieemitowanym na żadnej antenie telewizyjnej materiale, opisującym sceny z udziałem kolejnych dwóch osób, przedstawiono ustnie same opisy sytuacji stworzone przez opowiadającego. Zebrany materiał dowodowy nie daje podstaw do twierdzenia, że doszło do złamania prawa"

Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód w Radomiu w październiku wszczęła dochodzenie w sprawie programu "Betlejewski. Prowokacje", wyemitowanego na antenie telewizji TTV. Betlejewski to autor nagrywanego w Radomiu głośnego eksperymentu telewizyjnego, w którym występują ludzie poszukujący pracy. Zostali nagrani ukrytą kamerą w zainscenizowanych scenkach podczas fikcyjnej rekrutacji do pracy.

ZOBACZ TEŻ: Fragment programu "Betlejewski. Prowokacje" z Radomia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Śledztwo w sprawie programu "Betlejewski. Prowokacje" w Radomiu zostało umorzone - Echo Dnia Radomskie

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna