Ślepsk nie stracił wielkiej szansy

(miłk)
W. Drażba
Ślepsk Suwałki wykorzystał wielką szansę na trzy, bezcenne punkty i pokonał u siebie ostatnią w tabeli Wandę Kraków 3:1.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Mecz był nerwowy, pełen błędów z obu stron.

Po zaciętym pierwszym secie dla Ślepska, w drugiej partii wyraźnie lepsi byli goście. Decydująca okazała się trzecia odsłona spotkania. Gospodarze przegrywali już 3:7, ale szybko odrobili stratę. W końcówce było 22:23, na szczęście to Ślepsk wygrał kolejne trzy akcje. W czwartym secie goście już prawie nie podjęli walki.

Po tej wygranej suwalczanie zajmują 6. miejsce w tabeli. Mają trzy punkty przewagi nad strefą walki o utrzymanie (czyli nad 9. pozycją), ale też tylko dwa "oczka" straty do 3. lokaty.

Ślepsk Suwałki - Wanda Kraków 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:21). Ślepsk: Radomski, Jurkojć, Stępień, Skrzypkowski, Rudzewicz, Górski, Dembiec (libero) oraz Szewczyk, Wasilewski,

MVP: Kamil Skrzypkowski (Ślepsk).