Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie kibiców Jagiellonii przekazało podlaskim służbom ratowniczym artykuły medyczne i środki dezynfekujące (zdjęcia)

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Zakupione dzięki stowarzyszeniu rękawiczki przekazał prezes Adam Tołoczko (drugi od prawej) na ręce Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - nadbryg. Jarosława Wendta (pierwszy z prawej). W przekazaniu uczestniczył również (od lewej) Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP w Białymstoku bryg. Tomasz Gierasimiuk oraz Przewodniczący MPSP NSZZ „Solidarność” Maciej Łozowski.
Zakupione dzięki stowarzyszeniu rękawiczki przekazał prezes Adam Tołoczko (drugi od prawej) na ręce Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - nadbryg. Jarosława Wendta (pierwszy z prawej). W przekazaniu uczestniczył również (od lewej) Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP w Białymstoku bryg. Tomasz Gierasimiuk oraz Przewodniczący MPSP NSZZ „Solidarność” Maciej Łozowski. KW PSP w Białymstoku
Na co dzień wspierają swoją ukochaną drużynę. Teraz całą energię skoncentrowali na tych, którzy nie walczą na boisku, ale ze skutkami pandemii.

Mowa o podlaskich strażakach, lekarzach, pielęgniarkach i opiekunach osób starszych. By oni mogli pomagać, sami muszą czuć się bezpieczni. A środków ochrony osobistej wciąż brakuje.

Apele o pomoc dotarły również do Stowarzyszenie Kibiców Jagiellonii Białystok „Dzieci Białegostoku”. Z uzbieranych pieniędzy od członków wspólnoty kibicowskiej zakupili niezbędne wyposażenie. W tym tygodniu przekazali m.in. 2.800 rękawiczek nitrylowych dla podlaskich strażaków.

Ten cenny w obecnym czasie dar, na ręce Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Wendta, złożył prezes stowarzyszenia Adam Tołoczko. Rękawiczki zostaną podzielone między jednostki z regionu.

- Przy realizacji działań medycznych stosowaliśmy środki ochrony indywidualnej. Ale nie powszechnie. Obecnie to zapotrzebowanie jest większe. Praktycznie każda sytuacja wymaga noszenia maseczki, a w punktach granicznych, gdzie strażacy mierzą temperaturę osobom przekraczającym polską granicę, również odzieży ochronnej - mówi bryg. Tomasz Gierasimiuk z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku.

Czytaj też:Białystok przekazał kolejne maseczki. Trafiły do placówek medycznych i organizacji pozarządowych

To nie jedyna instytucja, jaką w ostatnich dniach wsparło stowarzyszenie "Dzieci Białegostoku". Kibice odwiedzili też Dom Pomocy Społecznej w Choroszczy oraz dom opieki w Zaściankach. Dostarczyli tam w sumie 4.600 tysięcy sztuk rękawiczek nitrylowych, 200 maseczek ochronnych, około 100 przyłbic, a także kilkanaście litrów środków dezynfekujących, ręczniki papierowe oraz koncentrator tlenu.

Dzięki wspólnej akcji "Dzieci Białegostoku", a także inicjatywy "Bielszczanie pomagają" i "Białostoczanie pomagają" udało się też zasilić magazyn szpitala w Bielsku Podlaski. Placówka otrzymała 100 sztuk pełnobarierowych, trójwarstwowych masek chirurgicznych, 99 zwykłych maseczek na twarz, 50 przyłbic, 15 gogli ochronnych, 3.100 rękawic nitrylowych, 200 fartuchów pielęgniarskich oraz 5 litrów mydła dezynfekującego.

Zbiórka pieniędzy wciąż trwa. Tymczasem stowarzyszenie kibiców zaangażowało się w przygotowanie zestawów świątecznych w ramach akcji #koszyczek wielkanocny 2020 Fundacji Hagia Marina. Od soboty przez cały miesiąc będzie zaś dostarczać grupie białostockich seniorów posiłki sfinansowane przez podlaskiego marszałka.

- Na boisku nic się teraz nie dzieje. A środowisko kibicowskie jest duże. To środowisko ludzi młodych, chętnych do działania. To cieszy. Wykorzystujemy ten potencjał. Tyle ile możemy, tyle pomagamy osobom, które są na pierwszej linii walki z koronawirusem oraz potrzebującym wsparcia w tym trudnym czasie - mówi Adam Tołoczko, prezes Stowarzyszenia.

Tu oglądasz: Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

🔔🔔🔔

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna