Ta decyzja to skandal. Przegrali walkę o przetrwanie

Paweł Tomkiewicz [email protected]
Uchwałę o zamiarze likwidacji technikum wchodzącego w skład ZS nr 3 w Ełku poparło 12 radnych, przeciw było 7, a 2 wstrzymało się od głosu.
Uchwałę o zamiarze likwidacji technikum wchodzącego w skład ZS nr 3 w Ełku poparło 12 radnych, przeciw było 7, a 2 wstrzymało się od głosu.
Udostępnij:
To skandal - tak uczniowie i nauczyciele komentują wczorajszą decyzję radnych.

Niezwykła sesja

Niezwykła sesja

Podczas wczorajszej sesji rady powiaty sala ełckiego starostwa wypełniła się uczniami. i nauczycielami.

Ci, którzy bywają na sesjach wiedzą, że taki widok jest niezwykle rzadki. Niezwykłe jest również to, jak długo debatowali radni. Niestety nie wszystkim uczniom wystarczyło cierpliwości, aby dotrwać do głosowania na temat przyszłości ich szkoły.

Z tłumu, po czterech godzinach przerw i dyskusji, zrobiła się garstka. Pozostali jedynie nauczyciele, którzy do końca liczyli, że obronią swoją szkołę. Zawiedli się. Czy stracą pracę i zawiodą się po raz kolejny? Miejmy nadzieję, że nie.

Walka o przetrwanie Zespołu Szkół nr 3 w Ełku zakończyła się przegraną. Wczoraj radni powiatu ełckiego większością głosów przyjęli uchwałę o zamiarze likwidacji placówki. Oznacza to, że ci uczniowie, którzy uczą się już w ZS nr 3, dokończą tam swoją edukację. Jednak nowi absolwenci gimnazjów do odzieżówki już nie trafią.

O zamiarze likwidacji ZS nr 3 w Ełku pisaliśmy wielokrotnie. Jak przekonywał zarząd powiatu, decyzja ta jest nieunikniona m.in. ze względów finansowych.

Z takimi planami nie chcieli zgodzić nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Proponowali m.in., aby do odzieżówki przenieść Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Jednak taka propozycja nie spotkała się z akceptacją samorządowców.

Podczas wczorajszej sesji radni głosowali więc nad uchwałami o zamiarze likwidacji ZS nr 3. Za takim rozwiązaniem byli samorządowcy Dobra Wspólnego i Platformy Obywatelskiej. Opozycyjni radni apelowali natomiast o odrzucenie uchwał. Ich zdaniem rodzice uczniów powinni zostać powiadomieni o zamiarze likwidacji szkoły. A taka informacja do nich nie dotarła.

Zdaniem przedstawicieli zarządu powiatu warunek ten nie musi być teraz spełniony, gdyż całkowita likwidacja nastąpi dopiero w 2015 roku.

- To skandal. Szkoła z 65-letnią tradycją została rozłożona na łopatki - mówiła po wczorajszym głosowaniu Leokadia Hałko, nauczycielka z ZS nr 3 w Ełku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
pol

W tym dobrze wspólnym to niezły burdel skoro katolicka partia popiera platforme i pis

e
emeryt
teraz rozumiem dlaczego moja żona po przepracowaniu ponad 30 lat w szkole nr 2 straciła swoje stanowisku nauczyciela. Jej miejsce zajął p. A. Koc, Jak wynika, z powyżego komentarza, pisanego przez ziomusia jest w dobrej komitywie z wymienionymi osobami. Po rozprawie w Sądzie Pracy podpisano ugodę, a szkoła gdzie dyrektorem jest uhonorowana tytułem honorowego profesora przez MEN p.Kopiczko zapłaciła ponad 6 tys.zł z budżetu szkoły,. Ziomus ma rację, że" życie zatoczy pętle i odbije się jeszcze większą czkawką"
z
ziomus
Teraz zobaczycie - A.Koc będzie dysrektorem w Gimnazjum nr 1 , obecny dyrektor gimnazjum przybyły z delegatury pójdzie na stanowisko Zalewskiego a na miejsce Kopiczko wsadzi E.Ezeamę i kolesiostwo rozda sobie stołki , mam nadzieję ze w końcu ktoś wypleni te chwasty bo juz dość co wraz z Andrukiewiczem wyprawiają , ps . Koc własnie robi uprawnienia na zarządzanie oświatą . jaja jak berety Prezydent i cała elita robią tylko imprezki za pieniądze podatników, za swoje błędy w decyzjach powinni płacić z własnej kieszeni za pieniądze wywalone w błoto przy budowie zjazdów z autostrady kttór później trzeba było zlikwidować poszły potężne pieniądze i nikt za to nie odpowiedział , teraz budowanie placów zabaw przy szkołach i ponownie ich rozbieranie bo zapomnieli o węzłach itp. budowanie trybun na stadionie i odbieranie wadliwie wybudowanych obiektów na stadionie ale to trzeba sie pokazać Prezydent w knajpach z kolesiostwem płaci koszta z funduszu reprezentacyjnego urzędu miasta i za to nikt go nie rozliczy bo kto udowodni bo co nie może?? Żryjcie te pieniądze ale czas zatoczy pętle i podziękuje jeszcze wiekszym echem .
R
Rodzic
Radni którzy głosowali za likwidacją ZS nr 3 w Ełku ( Odzieżówki) Klub Radnych „ Dobro Wspólne” Piotr Gajewski (DW), Małgorzata Kopiczko (DW) , Mariusz Klepacki (DW), Mariusz Laskowski (DW), Bożenna Puławska (DW), Andrzej Wiszowaty (DW), Klub Radnych Platformy Obywatelskiej Krzysztof Piłat (PO), Włodzimierz Szelążek (PO),Leszek Sobczak (PO),Tomasz Osewski (PO),Katarzyna Podbielska (PO), Ryszard Podgórski (PO) , Radni którzy głosowali przeciw likwidacji ZS nr 3 w Ełku ( Odzieżówki) Tomasz Czepułkowski (SLD), Tomasz Bartnik (PSL) , Anna Kossakowska (PiS) , Anna Iwaszko (PSL), Danuta Kawecka (PiS) , Zbigniew Obara , Andrzej Zdanowski , Radni którzy wstrzymali się od głosu w sprawie likwidacji ZS nr 3 w Ełku ( Odzieżówki) Iwona Gerus (PiS) , Edmund Dargacz Z list Platformy Obywatelskiej do Rady Powiatu weszło 8 kandydatów, z Dobra Wspólnego – 6, z Prawa i Sprawiedliwości – 3, z Sojuszu Lewicy Demokratycznej – 2 oraz z Polskiego Stronnictwa Ludowego – 2.
r
realista
Mało kto podkreśla inny znaczący fakt reformy szkolnictwa w powiecie. W przeciągu 3 najbliższych lat zniknie zarówno ZS3 jak również mechaniak i CKPiU. Tak wiec słuszne reformy w szkolnictwie objęły 3 placówki. W ramach reformy powstanie nowa szkoła "CKZIU" z nowym zapleczem warsztatowym. Czemu tego niek nie podkreśla. Padają głosy o likwidacji długoletniej, zasłużonej szkoły. A jakie szkoły średnie w Ełku są młode i niezasłużone. Gdyby poddać likwidacji inną to tamte środowiska protestowałyby podobnie. Jestem zdecydowanie za reformą szkolnictwa, demografia a tym samym ekonomia jest nieubłagana. Duży plus dla tych radnych którzy podjęli się reformy.
I
Irena
Nie wiem jakie wykształcenie ma "anonim" ale powinien zostać zobowiązany do odbycia jeszcze raz każdej klasy od zerówki az do zakończenia obowiązku szkolnego i to po dwa razy. Żeby coś napisać, to trzeba najpierw coś wiedzieć, a "anonim" dał popis kompletnej niewiedzy i ignorancji. Ani "czytaty" ani "rozumaty" - nawet nie wie,że budynek jest własnością powiatu, a nie miasta. Ot tak sobie pisze,żeby pisać.
a
anonim
Toć wiadomo, że masto sprzeda sobie budynek pod młotek bo dziurę trzeba łatać, zamiast wynająć budynek i czerpać aktywa. Ale nie.... Ktoś dostał w łapę i powstanie hotel lub coś innego... Ja się pytam gdzie tu logika??? ZŁODZIEJE!!!!!
i
iwona
A właśnie tej argumentacji ci "jedyni ludzie" wypierali się. To co teraz wymyślą? Chociaż, żeby być obiektywną, podkreślę rzeczowość treści i właściwy ( pozbawiony tej sławnej już ironii) ton wypowiedzi pana Szelążka. Nie widzę dla niego konkurencji w Radzie Powiatu. Oczywiście absolutną erudycją i budzącą podziw inteligencją wyróżnia się pan Czepułkowski, ale to chyba zostało przekazane genetycznie.Tym panom gratuluję poziomu dyskusji.
t
teacher
Nie ma tu żadnych tajemnic. Radni koalicji rządzącej PO i DW głosowali za, bo to jedyni ludzie odpowiedzialnie myślący o środkach publicznych
d
dorota
Pani Magdaleno.Prosze o podanie imienne radnych,jak glosowali.Szanowna Pani redaktor jezeli chcemy budowac panstwo obywatelskie to musimy znać radnych,ich glosowania ,ich punkt widzenia.zanim zrealizuja zadania klubowe powinni użyć rozumu.Dziekuje
i
irka
A artykuł napisany mniejszą czcionką to dopowiedzenia? Jak się to określa w języku dziennikarzy? Przecież wszyscy już wiedzą i ocenili nauczycieli szkoły, która nadawała się tylko do likwidacji. Wiemy, że do tego ci ludzie mieli czelność walczyć o chleb.
E
Ełczanin
Szanowny Panie Redaktorze, zwracamy się z prośbą o upublicznie którzy radni głosowali za likwidacją odzieżówki, którzy się wstrzymali, którzy byli przeciw. Uważam że to jest bardzo ważna informacja dla mieszkańców Powiatu Ełckiego.My nie wiemy kto jest z PO lub Dobra Wspólnego.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie