Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi Pracy w Suwałkach zakończone sukcesem. Wystawcy zebrali wiele CV

Anna Gryza - Aneszko
Anna Gryza - Aneszko
Wideo
od 7 lat
Targi Pracy w Suwałkach były idealną okazją do spotkania się z przedstawicielami lokalnych firm. Przez dwa dni w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Suwałki Plaza można było rozeznać się w sytuacji, jaka panuje na rynku pracy.

Targi Pracy minęły na wielu rozmowach i wymianie informacji .To także kilkadziesiąt złożonych CV.

- Straciłem pracę, szukam nowej. Na Targach zapoznałem się z ofertą kilku firm, ale to oferta augustowskiego BATu do mnie przemówiła. Zostawiłem tam swoje CV - przyznał suwalczanin Roman.

Lokalni pracodawcy szukają zarówno pracowników wykwalifikowanych, jak również takich, którzy dopiero zdobywają doświadczenie na rynku pracy.

- Mamy rożne oferty pracy, głównie skierowane do mężczyzn. Na chwilę obecną najwięcej ofert generuje nam branża metalowa. Poszukiwani są ślusarze, lakiernicy, spawacze, operatorzy maszyn CNC. Poszukiwani są także magazynierzy, elektromechanicy. Są także oferty dla asystentów rodzinnych, asystentkę stomatologiczną czy specjalistę do spraw logistyki - poinformowała Mariola Ciborowska z Powiatowego Urzędu Pracy w Suwałkach.

W każdym ze stoisk można było uzyskać szczegółowe informacje o działalności danej firmy, zasadach rekrutacji i wymaganiach jakie są stawiane podczas naboru na poszczególne stanowiska, a także o warunkach pracy, wynagrodzeniach czy benefitach jakie firmy oferują swoim pracownikom.

- Poszukujemy osób, które moglibyśmy zatrudnić w charakterze automatyka, elektroautomatyka bądź mechatronika. Są to stanowiska, które są nam niezbędne do prowadzenia ruchu w ciepłowni miejskiej - mówił podczas Targów Michał Buczyński, prezes PEC w Suwałkach.

- Zależy nam na pracownikach, którzy mają wykształcenie techniczne. Obecnie poszukujemy pracowników produkcyjnych, a nasze główne wymagania to umiejętność czytania rysunku technicznego, mile widziane doświadczenie w obsłudze maszyn produkcyjnych - zdradziła Anna Mikros z firmy Malow.

Fabryka British American Tobacco była partnerem Targów Pracy.

- Poszukujemy cały czas nowych pracowników. Nasza firma ciągle się rozwija. Szukamy osób nie tylko w obrębie Augustowa, ale także w okolicznych miejscowościach. Suwałki także są takim rejonem, nawet mamy bezpłatny dojazd stąd do naszej fabryki. Szukamy głównie specjalistów o potencjale technicznym - mówi Małgorzata Suchocka z firmy BAT.

Po raz drugi partnerem wydarzenia była również Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

- Cieszę się, że po raz kolejny możemy być partnerem Targów, bo uważam, że to ważne wydarzenie, bo pracodawcy, którzy działają zarówno w Strefie Ekonomicznej, jak także poza nią borykają się niestety z niedoborem pracowników - przyznaje Leszek Dec, prezes SSSE.

Wśród wystawców obecne były także firmy szkoleniowe oraz wspierające rozwój kwalifikacji.

- Wychodzimy z założenia, że aby zmienić swoją branżę przede wszystkim trzeba się uczyć. Akademia Sukcesu oferuje bezpłatną szkołę policealną, wiele darmowych kursów. To na przykład kurs na opiekuna medycznego, terapeutę zajęciowego, masażu kobido i wiele innych. Mieścimy się na ulicy Sejneńskiej w Suwałkach - opowiadała Magdalena Czarnowska z Akademii Sukcesu.

- Prowadzimy kursy szkoleniowe na wózki widłowe, żurawie stacjonarne, a także kursy energetyczne. Mieścimy się na ul. Noniewicza 99 - dodała Aneta Turowicz, centrum szkoleniowe Evikor.

Na Targach Pracy nie mogło zabraknąć służb mundurowych. Wojskowe Centrum Rekrutacji zachęcało do wstąpienia w ich szeregi.

- Zainteresowanie służbą wojskową jest ogromne. Rozmawiamy z potencjalnymi ochotnikami na temat form służby wojskowej, teraz głównie promujemy dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową oraz służbę w aktywnej rezerwie -opowiadała kapral Katarzyna Bagińska, WCR Suwałki

Policaj oferuje stabilną i ciekawą pracę.

- Nie jest to pierwszy raz kiedy jesteśmy na Targach Pracy. Z wielką przyjemnością odwiedzamy tego typu wydarzenia, bo młodzi ludzie oraz ci dojrzalsi przychodzą szukać zatrudnienia bądź zmienić swoje zatrudnienia. Z chęcią odpowiadamy na wszystkie pytania - mówił podkomisarz Mateusz Biziewski z KMP w Suwałkach.

Partnerem głównym wydarzenia było Centrum Handlowo-Rozrywkowe Suwałki Plaza, które gościło wystawców:

 • Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 • British American Tobacco
 • Malow
 • Wojskowa Komenda Uzupełnień
 • Policja
 • Akademia Sukcesu
 • Evikor
 • Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach
 • ZUS
 • Urząd Pracy w Suwałkach
 • PEC w Suwałkach

Organizatorem Targów Pracy w Suwałkach są: „Gazeta Współczesna” oraz portal internetowy Nasze Miasto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna