Tur rozbił Sokoła. Żubry znowu bez wygranej

2016-10-26 bialystok koszykowka zubry tur bielsk podlaski fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał czwarty mecz z kolei. Żubry Białystok przegrały w Lublinie.

Tym razem bielska drużyna nie dała najmniejszych szans Sokołowi Ostrów Mazowiecka wygrywając 89:45 na wyjeździe. Mecz był praktycznie rozstrzygnięty po drugiej kwarcie, którą Tur wygrał 32:4.
– Bardzo dobrze broniliśmy. Sokół nic nie mógł poradzić na naszą defensywę – opowiada Kamil Zakrzewski, trener Tura. – Z dobrej obrony bardzo dobrze wychodziły nam kontry, a po za tym skuteczni byliśmy także w rzutach z dystansu. W sparingu przed sezonem przegraliśmy z Sokołem, gdyż w pewnym momencie drużyna ta postawiła na obronę strefową. Tym razem byliśmy na to przygotowani i szybko z tego sposobu defensywy rywale zrezygnowali.

W piątek Tur podejmie AZS UJK Kielce, a w niedzielę zagra na wyjeździe z KKS Kutno.

Pasma porażek nie mogą przerwać białostockie Żubry. Tym razem podopieczni Jakuba Jakubca ulegli 62:78 na wyjeździe ekipie UMCS Lublin. Faworyzowani gospodarze od początku meczu prowadzili. Białostoczanie tylko w końcówce trzeciej kwarty mogli mieć nadzieję na odwrócenie wyniku. Wtedy Żubry zmniejszyły stratę tylko do czterech punktów (42:46), ale na więcej rywale już nie pozwolili.

W piątek Żubry zmierzą się u siebie ze Shmoolkami Warszawa, a w niedzielę na wyjeździe zagrają z Sokołem.

Sokół Ostrów Mazowiecka – Tur Basket Bielsk Podlaski 45:89 (11:17, 4:32, 15:18, 15:22)
Tur: Milewski 18, Kuczyński 15, Pisarczyk 13, Zielinko 9, Bajtus 9, Kus 8, Bal 7, Maciej Bębeniec 6, Mateusz Bębeniec 2, Kiluk 2, Tomczuk.

UMCS Lublin – Żubry Leo-Sped Białystok 78:62 (20:11, 16:15, 16:18, 28:18)
Żubry: Zabielski 22, Kujawa 14, Misiewicz 8, Monach 7, Andruk 7, Niewiński 3, Kalinowski 1, Małyszko, Łotowski, Rećko, Sulima-Dolina, Borowik.
Inne wyniki 8. kolejki: Stal Stalowa Wola - Księżak Łowicz 65:84, Shmoolky Warszawa - Start Lublin 109:61, Rosa Sport Radom - AZS Echo Kielce 91:40, AZS UJK Kielce - ŁKS AZS SG Łódź 62:89.