MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W regionie powstanie nowa ścieżka rowerowa łącząca Kuzie z Nowogrodem. Koszt to blisko 2,5 mln zł [ZDJĘCIA]

Kamil Rykaczewski
Kamil Rykaczewski
W ciągu drogi wojewódzkiej numer 645. powstanie 19-kilometorwy odcinek ścieżki rowerowej łączącej Kuzie z Nowogrodem. Dzisiaj (13.10) w Skansenie Kurpiowskim im. Adama Chętnika doszło do symbolicznego przekazania umowy między Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich a gminą Zbójna. Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 2,5 miliona złotych.

Na początku lipca br. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z Biurem Projektowym Arteria na budowę ścieżki rowerowej o łącznej długości blisko 19 kilometrów. Trasa rowerowa powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej numer 645 na odcinku Kuzie - Nowogród.

Dzisiaj (13.10) na terenie Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie doszło do symbolicznego przekazania umowy na realizację inwestycji między zleceniodawcą (PZDW) a gminą Zbójna, którą reprezentował zastępca wójta Michał Bajno.

Będziemy pracowali na rzecz Kurpiów polskich, na rzecz naszej historii i będziemy robić wszystko, by nam się to udało. Trzeba do tego wielu wspaniałych ludzi, którzy nam w tym pomagają. Teraz jest moda na regionalizm, z którego rodzi się patriotyzm. Nam to dużo daje. Chcemy poznawać kulturę naszych przodków i ją przekazywać dalszym pokoleniom - przyznał wicemarszałek Marek Olbryś

I dodaje:

Dlatego też ta ścieżka ma taką ideę. Myślę, że ta ścieżka powinna się nazywać ścieżką kurpiowską. Myślę, że to doby pomysł, żeby tak ją nazwać, żeby ona wkomponowała się w nasze tereny kurpiowskie.

Blisko 4,5 miliona zł dofinansowania otrzymała gmina Łomża w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze". To trzeci wynik w województwie

Zadanie obejmuje m.in. budowę ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszego, budowę obiektów inżynierskich, zjazdów indywidualnych i publicznych, ustawienie krawężników kamiennych, doposażenie lub budowę oświetlenia, czy wycinkę drzew i krzewów.

Jako mieszkaniec gminy Zbójna zazdrościłem drogi rowerowej łączącej Łomżę z Nowogrodem. A teraz będziemy mieć i my. Szczególnie w godzinach popołudniowych, czy w weekendy jest duży ruch na tej ścieżce. Dzięki ścieżce będziemy mogli pokazać piękno kultury, przyrody kurpiowskiej, a także moją gminę - stwierdził zastępca wójta Michał Bajno.

Całkowity koszt budowy ścieżki rowerowej łączącej Kuzie z Nowogrodem wyniesie blisko 2,5 miliona złotych brutto.

Poradnia fizjoterapii w Ciechanowcu oficjalnie otwarta. Koszt to blisko 200 tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna