MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W sparingu z Mazurem Ełk w barwach Jagiellonii zadebiutował piętnastoletni Rafał Muczyński

Redakcja
- To był pożyteczny sprawdzian - powiedział po wczorajszym sparingu trener białostockiej Jagiellonii Adam Nawałka. Żółto-czerwoni pokonali na stadionie Hetmana 6:0 czwartoligowy Mazur Ełk.

- Na tę chwilę rywal był idealny. Wciąż pracujemy nad doskonaleniem elementów taktycznych, a dzisiaj mogliśmy przećwiczyć atak pozycyjny - ocenił opiekun białostockiego drugoligowca.
Mecz składał się z trzech części. Pierwsza trwała 40 minut, dwie następne po 25. Dominacja Jagi nie podlegała żadnej dyskusji. Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego Paweł Sobolewski uzyskał prowadzenie dla swojego zespołu. "Sobolek" nie miał litości dla ełckiego klubu, w którym rozpoczynał piłkarską karierę. W 16 minucie po jego uderzeniu w długi róg gospodarze wygrywali już 2:0. Na trzeciego gola czekaliśmy zaledwie 120 sekund. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dariusz Łatka, wykorzystując rzut karny.
Kolejne dwa trafienia zanotowaliśmy w drugiej części gry. Były one dziełem Marcina Dworzańczyka oraz Dzidosława Żuberka. Wynik na cztery minuty przed końcem meczu ustalił Jacek Falkowski, występujący na co dzień w czwartoligowych rezerwach Jagiellonii.
Co ciekawe w trzeciej odsłonie spotkania na boisku zobaczyliśmy m.in. zaledwie piętnastoletniego (!) Rafała Muczyńskiego. Nastolatek reprezentuje obecnie barwy białostockiego Hetmana, gdzie gra w zespole juniorów młodszych. Napastnik należy do najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia w naszym regionie. Teraz trenuje "gościnnie" z pierwszym zespołem Jagiellonii, a Nawałka dał mu nawet szansę pokazania się w meczu sparingowym.
(KS)
Jagiellonia Białystok - Mazur Ełk 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Bramki: Sobolewski 1, 16, Łatka 18-karny, Dworzańczyk 45, Żuberek 48, Falkowski 86.
Jagiellonia. I część: Załuska - Kulig, Zalewski (29 Napierała), Kolasa, Warakomski - Łatka, Speichler, Chańko, P. Sobolewski - Konon, Kobeszko. II część: Olszewski - Siara, Wołczyk, Napierała, Ł. Tupalski - Dzienis, Matys, Wasiluk, Świerzbiński - Żuberek, Dworzańczyk. III część: Kudrycki - Świerzbiński, Mężyński, Wasiluk, Koźlik - Falkowski, Ankowski, Onofryjuk, Walukiewicz - Muczyński, Matys.
Mazur: Masłowski - Gilejsza, Bańkowski, Zawadzki, Lipowski - Wierzbicki, Wiśniewski, Potuszyński, Bogdanowicz - Lech, Golak. Grali ponadto: Oleaczek, Bieńkowski, Stypułkowski, Nikicionek, Gredel, Januszko, Szwed, Kropiewnicki, R. Sobolewski, Dąbrowski.
Sędziował: Paweł Graczyk (Białystok). Widzów: 100.