Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Złoty Krzyż Zasługi dla burmistrzyni Czyżewa. Anna Bogucka przyjęła nagrodę w Pałacu Pezydenckim w Warszawie (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska-Marszałek
Olga Goździewska-Marszałek
Burmistrz doceniono w kategorii działalności samorządowej i społecznej
Burmistrz doceniono w kategorii działalności samorządowej i społecznej UM Czyżew
Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Doceniono jej działalność samorządową i społeczną. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się wczoraj w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego samorządowcom, najbardziej zasłużonym, prezydent co roku przyznaje ordery i odznaczenia państwowe.

W zaszczytnym gronie 14 wyróżnionych znalazła się burmistrzyni Czyżewa Anna Bogucka, której przyznany został Złoty Krzyż Zasługi.

Zobacz też:Trzcianne pod lupą Prokuratury Okręgowej w Łomży i wojewody podlaskiego. Wójt Marek Szydłowski: Mam czyste ręce. Opozycja: w gminie jest źle

Doceniono ją w kategorii działalności samorządowej i społecznej. Uroczystość wręczenia odznaczeń miała miejsce 27 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokonała minister Halina Szymańska, szef Kancelarii Prezydenta RP.

Złoty Krzyż Zasługi to jedno z najważniejszych odznaczeń w Polsce. Zostało ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 czerwca 1923 roku i nadawane jest do chwili obecnej osobom, które „położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom”. Wyróżnienie burmistrza Czyżewa tak zaszczytną odznaką jest wyrazem uznania dla prawie 14 – letniej pracy burmistrz na rzecz rozwoju gminy Czyżew: od 2006 roku jako Wójt Gminy Czyżew – Osada, zaś od 2011 – jako burmistrza Czyżewa. W ciągu tego okresu dzięki jej staraniom nasza Mała Ojczyzna uległa znacznym przeobrażeniom, stając się terenem nie tylko pięknym, ale także doskonałym miejscem do pracy i życia.

Miejsca kultu religijnego w Podlaskiem do których warto wyruszyć

TOP 10 świętych miejsc w Podlaskiem. Miejsca świętych obrazó...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna