MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Aktywni, pełni życia, ciekawi świata. Już po raz piąty odbyło się Forum Seniora (foto, wideo)

Agata Sawczenko
Agata Sawczenko
V Forum Seniora odbyło się 25 maja 2022 r. w białostockiej filharmonii
V Forum Seniora odbyło się 25 maja 2022 r. w białostockiej filharmonii
Seniorzy mają czas na to, by się uczyć, rozwijać swoje pasje, podróżować. To bardzo dobry wiek na aktywność – uśmiecha się Maria Szulga z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Kto pojawił się na V Forum Seniora?

Maria Szulga to jeden z prelegentów Forum Seniora – cyklicznej już imprezy organizowanej przez „Kurier Poranny” i „Gazetę Współczesną”. Cyklicznej i docenianej przez seniorów, którzy jak zwykle licznie zaszczycili nas swoją obecnością. Aby zobaczyć, kto przybył na V Forum Seniora, przejdź do galerii zdjęć!

Do Opery i Filharmonii Podlaskiej zaprosiliśmy:

  • przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
  • przedstawicieli Rady Seniorów przy Marszałku Województwa
  • organizacje senioralne z Białegostoku, Augustowa, Supraśla, Wysokiego Mazowieckiego, Sokółki, Grajewa, Łap, Moniek i Wasilkowa.
od 16 lat

O poczęstunek zadbali uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Białymstoku, a o oprawę sceniczną – sami seniorzy. Na scenie podziwialiśmy zespół O Uśmiech Seniora, który odśpiewał „Odę do seniora”, zespół Sare Roma oraz Kurpie Zielone.

W foyer prezentowały się firmy i instytucje ważne w życiu starszych osób, a na scenie – prelegenci poruszający istotne problemy.

Przeczytaj też:

Emocje, bezpieczeństwo i witalność seksualna

Danuta Roszkowska, prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Diabetyków, opowiadała o emocjach, o tym jak ważne są pozytywne uczucia, przytulanie i dlaczego warto mówić „kocham cię”.

Mariusz Majewski, rzecznik PGE Obrót SA, radził, jak nie dać się podejść oszustom. O bezpieczeństwie i oszustach mówiła też aspirant Katarzyna Molska-Zarzecka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, a o wykorzystanie internetu i narzędzi teleinformatycznych w codziennym życiu seniora – szkoleniowiec Mariusz Kozłowski.

Przeczytaj też:

Poruszano też tematy zdrowotne: prof. Barbara Bień, specjalista geriatrii, chorób wewnętrznych i zdrowia publicznego opowiadała o wielolekowości w wieku starszym, o faktach i mitach na temat kardiologicznych urządzeń wszczepialnych – kardiolog Beata Małkowska, kardiolog, a o witalności seksualnej seniorów – Katarzyna Dziejma, psycholog i seksuolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Maciej Wojewódko, trener Magic Gym Fitness&Wellness – udowodnił, że ćwiczyć można w każdym wieku, a Paweł Dunaj, egzaminator nadzorujący w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku, opowiedział o bezpieczeństwie na drodze.

Seniorzy w końcu mają czas, aby żyć

– Wszystko możemy, nic nie musimy. A możemy bardzo dużo, na przykład dzielić się doświadczeniem, mądrością, możemy wspierać młodszych – mówi Maria Szulga, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jak zapewnia, na emeryturze ma się więcej czasu dla siebie, na rozrywkę, ale i na naukę, rozwijanie swoich pasji. Dlatego tak popularny jest właśnie Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Przeczytaj też:

Bogaci w doświadczenie życiowe

Głównym partnerem strategicznym naszego wydarzenia był marszałek Artur Kosicki i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

– Cenimy doświadczenie życiowe seniorów, ich podejście do życia, to, że chcą aktywizować się, udzielać się w sprawach ważnych – nie tylko dla ich miejscowości, ale i dla całego regionu – mówi marszałek Artur Kosicki.

Urząd zresztą od dawna wspomaga mieszkających w naszym województwie seniorów. To przy tej instytucji działa Podlaska Rada Seniorów:

– Wspólnie wypracowaliśmy już wiele pomysłów, wdrożyliśmy wiele działań, które mają aktywizować seniorów – dodaje marszałek. I tłumaczy: – Aktywny senior to taki, który udziela się towarzysko, ale i w sprawach publicznych. Aktywny senior to osoba, która chce działać i którą tą swoją energią chce podzielić się z innymi osobami.

Przeczytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Białystok. Aktywni, pełni życia, ciekawi świata. Już po raz piąty odbyło się Forum Seniora (foto, wideo) - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna