Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Daniel Kołnierowicz: Pracujemy nad tym, aby społeczeństwo zwiększało zaufanie do naszej formacji

Nadinspektor Daniel Kołnierowicz
Dzielimy większe rejony, aby funkcjonariusze mogli być bliżej obywateli i dla obywateli. Żeby dzielnicowy był prawdziwym gospodarzem w swoim rejonie - uważa nadinspektor Kołnierowicz.
Dzielimy większe rejony, aby funkcjonariusze mogli być bliżej obywateli i dla obywateli. Żeby dzielnicowy był prawdziwym gospodarzem w swoim rejonie - uważa nadinspektor Kołnierowicz. Andrzej Zgiet
Realizując założenia programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas’’, zwiększamy liczbę etatów dzielnicowych, przywracamy rangę temu stanowisku - uważa Komendant Wojewódzki w Białymstoku, nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Podlaska Policja z zaangażowaniem wdraża zmiany w zakresie zwiększania poczucia bezpieczeństwa obywateli. Sukcesywnie odtwarzamy zlikwidowane posterunki, policjanci są tam, gdzie powinni być, czyli bliżej mieszkańców. To właśnie w województwie podlaskim przywrócono jeden z pierwszych posterunków policji w kraju - w Bakałarzewie. Trwają prace nad otwarciem kolejnych, a za kilkanaście dni przywrócimy posterunek w Czarnej Białostockiej. Istotnym z naszego punktu widzenia jest, że to samorządy oraz sami mieszkańcy wychodzą z taką inicjatywą.

Przez cały czas pracujemy nad tym, aby społeczeństwo zwiększało zaufanie do naszej formacji. Realizując założenia programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas’’, zwiększamy liczbę etatów dzielnicowych, przywracamy rangę temu stanowisku. Dzielimy większe rejony, aby funkcjonariusze mogli być bliżej obywateli i dla obywateli. Żeby dzielnicowy był prawdziwym gospodarzem w swoim rejonie.

W celu zwiększenia wpływu mieszkańców na lokalne bezpieczeństwo, garnizon podlaski, jako jeden z trzech w Polsce, brał udział w pilotażu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa’’. Pomysł ministra Jarosława Zielińskiego sprawdził się bardzo dobrze. Już dziś można powiedzieć, że to narzędzie okazało się sukcesem. Policjanci są tam, gdzie mieszkańcy ich potrzebują, w wielu przypadkach wyeliminowaliśmy zjawiska, o których informacje nanoszone były na mapę, jednak nadal zapraszamy społeczeństwo do współpracy z Policją, aby wspólnie zadbać o bezpieczną przestrzeń, w której wszyscy żyjemy.

Chciałbym zaznaczyć, jak ważnym ogniwem w funkcjonowaniu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa’’, poza zgłaszającymi, są dzielnicowi, którzy otrzymują wszystkie sygnały o zagrożeniach nanoszonych w ich rejonie. Weryfikują te zgłoszenia, prowadzą rozmowy z mieszkańcami, są jeszcze bardziej widoczni.

Dążąc do przybliżenia sylwetek dzielnicowych, organizowany jest plebiscyt „Dzielnicowy Podlasia 2016’’. Przedsięwzięcie ma na celu wyłonienie najbardziej zasłużonego dla społeczeństwa dzielnicowego w województwie podlaskim. Są to wytypowani przez przełożonych policjanci, którzy w swojej codziennej pracy wykazują zaangażowanie w rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności, charakteryzują się nienaganną postawą etyczną i moralną.

O wysokiej randze tego przedsięwzięcia świadczy fakt objęcia plebiscytu Honorowym Patronatem Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego.

Dzielnicowy Podlasia 2016 - GŁOSOWANIE

Zachęcam wszystkich mieszkańców województwa podlaskiego do oddawania głosów.

Nadinspektor Daniel Kołnierowicz,
Komendant Wojewódzki w Białymstoku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna