Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kładka w Waniewie wyremontowana. Popularna atrakcja Narwiańskiego Parku Narodowego dostępna w całości dla turystów

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Wyremontowana kładka od strony Waniewa.
Wyremontowana kładka od strony Waniewa. fot. M.Kowalewska
Kładka nad Narwią od strony Waniewa została wyremontowana. Od dłuższego czasu kładka od strony gminy Sokoły była w fatalnym stanie. Obecnie kładka zyskała nowy blask. Turyści już mogą korzystać z popularnej atrakcji Narwiańskiego Parku Narodowego.

Kładka Śliwno-Waniewo oddana w całości do użytku

Kładka od strony Waniewa od dłuższego czasu wymagała pilnego remontu. Z powodu stanu technicznego często było zamykana. W 2019 roku na przeprawie po stronie parku zdarzył się wypadek. Jedna z platform wywróciła się i częściowo zatopiła. Następnie kładka była całkowicie zamknięta. Olchowe drzewo, z którego była wykonana kładka zgniło. W wyniku tego turyści nie mogli w pełni korzystać z atrakcji. Oburzenie ze względu na zły stan pomostu wielokrotnie wykazywali mieszkańcy oraz turyści.

W lutym 2023 roku gmina Sokoły podjęła decyzję o remoncie fragmentu kładki. W czerwcu kładka została oddana do użytku. Przebudowano część kładki, która należy do gminy Sokoły. Część kładki Śliwno-Waniewo (od strony Narwiańskiego Parku Narodowego) przeszła już gruntowny remont w 2018 roku.

Remont kładki Śliwno-Waniewo

Całość kosztowała ok. 800 tys. zł. Przebudowana została gruntownie kładka leżąca na terenie naszej gminy. Dodatkowo przebudowana została również wieża widokowa. Wcześniej drewniany elementy wykonane były z drzewa Olchowego, przez co zgniły. Teraz do przebudowy wykorzystane zostało drewno dębowe. Mam nadzieję, że teraz kładka oraz wieża posłuży turystom na lata - podkreśla wójt gminy Sokoły Józef Zajkowski.

Dzięki modernizacji turyści ponownie mogą korzystać z kładki w całości. Drewniana kładka turystyczno-edukacyjna jest rozpięta nad rozlewiskami rzeki Narew. Liczy 1100 metrów. Zbudowana jest z drewnianych pomostów i łączących je czterech ruchomych elementów na pontonach. Jest ulubionym miejscem wypraw turystów pieszych i rowerowych.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna