Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski z kolejną wygraną w II lidze
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski z kolejną wygraną w II lidze Urszula Łobaczewska
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski pokonali na własnym parkiecie Profbud Legią Warszawa 101:70. To było jedno z najbardziej efektownych zwycięstw bielszczan w drugoligowym sezonie.

Podopieczni trenera Rafała Króla rozegrali bardzo dobry mecz wygrywając z Profbudem Legią różnicą aż 31 punktów. Tylko pierwsza kwarta była w miarę wyrównana. Rywale utrzymywali w niej kontakt punktowy z gospodarzami z Bielska Podlaskiego przegrywając tylko jednym koszem 19:21.

Później na parkiecie królowali już tylko koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski, w których pierwsze skrzypce grali Jakub Grigoruk - 18 punktów i Marcin Marczuk 13 punktów. Do przerwy bielszczanie prowadzili już 15-punktami - 51:36

Po trzeciej kwarcie ich przewaga urosła do 30 "oczek" 80:50. W ostatniej części szkoleniowiec Tura mógł sprawdzić w boju dotychczas mniej grających swoich koszykarzy w ligowych meczach. Tur ostatecznie przekroczył granicę 100 punktów wygrywając 101:70.

Koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok zagrają w hicie kolejki ze Zniczem Pruszków w niedzielę, o godz. 17.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Profbud Legia Warszawa 101:70 (21:19, 30:17, 29:14, 21:20)
Tur Basket: Jakub Grigoruk 18, Patryk Milewski 14, Wojciech Jakubiak 13, Marcin Marczuk 13, Piotr Bobka 12, Łukasz Kuczyński 9, Pavlo Bondarenko 8, Aaron Weres 5, Mikołaj Krakowiak 2, Maciej Kurzyna 2, Jan Lipiński 2, Mariusz Rapucha.
Profbud Legia: Kamil Kisiel 14, Jakub Piętowski 12, Bartosz Kurowski 11, Julian Dąbrowski 10, Krzysztof Antosik 6, JakubGomółka 6, Franciszek Heymer 5, Eryk Frużyński 2, Wojciech Jasiewicz 2, Maksymilian Kurowski 2.