MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łomża. Nagrody prezydenta za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Łącznie przyznano siedem nagród

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Rozdanie nagród prezydenta Łomży za  szczególne dokonania w dziedzinie kultury.
Rozdanie nagród prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. UM Łomża
W środę 20 marca w łomżyńskiej Hali Kultury przyznano nagrody za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Nagrody Prezydenta Miasta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury przyznawane są od 2005 roku. Łącznie przyznano 7 nagród. Wśród nagrodzonych są osoby indywidualne: Danuta Kazimiera Waśko, Anna Kłosińska–Rybakiewicz, Iwo Świątkowski, a także grupy osób: Zespół wokalny „My z Łomży” z 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, Chór Kameralny „Amici” i sześcioosobowa grupa pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Nagrody Prezydenta Miasta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury przyznawane są od 2005 roku. Można je otrzymać za twórczość artystyczną, upowszechnianie kultury i ochronę jej dóbr w dwóch kategoriach: za całokształt oraz za szczególne osiągnięcia w roku poprzednim. Nominowani mogą być twórcy, animatorzy i popularyzatorzy kultury oraz osoby i podmioty zajmujące się ochroną kultury i dziedzictwa narodowego. Mogą to być osoby indywidualne, zespoły, grupy oraz inne podmioty. Nominaci powinni mieć związek z Łomżą poprzez np. miejsce zamieszkania, działalność, a także poprzez łomżyńską tematykę czy też działania kulturalne promujące nasze miasto niezależnie od miejsca zamieszkania.

Prezydent Mariusz Chrzanowski w swoim okolicznościowym wystąpieniu podkreślił, że Łomża stawia na kulturę, dba o swoje instytucje i chce by powstawały nowe.

Dzieje się tak dlatego, gdyż mamy w mieście ludzi, którzy tworzą tę kulturę i wpływają na to, że Łomża jest stolicą kulturalną Polski północno – wschodniej. Gratuluję wszystkim laureatom i życzę byśmy nadal dbali o naszą kulturę, bo jest to nasza perełka, którą możemy chwalić się w kraju i dziękuje za to, że dzięki państwu w naszym mieście jest ona na najwyższym poziomie – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.

W uroczystej gali wziął udział również wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

To jest najwyższy poziom, tu „pachnie” wysoką kulturą, bardzo piękną atmosferą emocji, entuzjazmu, ale też takiego swoistego charakteru łomżyńskiego, którym się od dziecka nasiąknie i potem się nim emanuje przez całe życie – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś dziękując władzom Łomży za dbanie o kulturę w mieście i gratulując wyróżnień laureatom.

Uroczystości towarzyszył spektakl słowno-muzyczny „Dwukropek Szymborskiej…” w wykonaniu Dominiki Ostałowskiej i Ygora Przebidnowskiego.

Laureaci nagród Prezydenta Miasta Łomża za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury za 2023 rok

  • Zespół wokalny „My z Łomży” z 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego - nagroda za osiągnięcia w roku 2023 w kategorii twórczość artystyczna.
  • Chór Kameralny „Amici” - nagroda za całokształt działalności w kategorii twórczość artystyczna.
  • Danuta Kazimiera Waśko - nagroda za całokształt działalności w kategorii twórczość artystyczna.
  • Anna Kłosińska – Rybakiewicz - nagroda za osiągnięcia w roku 2023 w kategorii twórczość artystyczna.
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży - nagroda za całokształt w kategorii upowszechnianie kultury.
  • Iwo Świątkowski - nagroda za całokształt w kategorii upowszechnianie kultury.
  • Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów - nagroda honorowa za całokształt w kategorii upowszechnianie kultury.

Zobacz też:Łomża. Miasto wystąpiło z wnioskiem do województwa o przejęcie terenu. Miałby tam powstać kompleks sportowo-rekreacyjny

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna