MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łomżyńska Karta Mieszkańca. Nabór wniosków startuje 6 maja. Co będzie można zyskać wyrabiając kartę?

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Dzięki karcie uprawnieni mieszkańcy Łomży będą mogli korzystać z ulg oraz zniżek.
Dzięki karcie uprawnieni mieszkańcy Łomży będą mogli korzystać z ulg oraz zniżek. UM Łomża
Od 6 maja startuje nabór wniosków uprawniających do uzyskania Łomżyńskiej Karty Mieszkańca. Karta ma umożliwić mieszkańcom Miasta Łomża korzystanie ze zniżek na usługi instytucji kultury, sportu i rekreacji oraz jednostek i spółek z większościowym udziałem miasta.

Cele Łomżyńskiej Karty Mieszkańca

Głównym celem systemu „Łomżyńskiej Karta Mieszkańca” skierowanego do mieszkańców Łomży jest umocnienie i integracja społeczeństwa lokalnego i promocja samorządu miejskiego. Zadanie ma także na celu ułatwienie dostępu do usług publicznych, oferty kulturalnej, sportowej i edukacyjnej poprzez wdrożenie systemu ulg i zniżek za korzystanie z miejskich obiektów użyteczności publicznej oraz innych usług świadczonych przez miasto i inne podmioty. Łomżyńska Karta Mieszkańca ma umożliwić mieszkańcom Łomży korzystanie ze zniżek na usługi instytucji kultury, sportu i rekreacji oraz jednostek i spółek z większościowym udziałem miasta. ŁKM ma również umożliwić również korzystanie ze zniżek oferowanych przez partnerów komercyjnych, którzy będą zainteresowani udzielaniem takich zniżek posiadaczom karty.

Mamy przygotowany pakiet zniżek i ulg na usługi i wydarzenia organizowane przez miejskie instytucje kultury i sportu. Jest to możliwe dzięki przekazywanym przez mieszkańców naszego miasta podatkom, które zasilają miejski budżet – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Kto może otrzymał Łomżyńską Kartę Mieszkańca?

Kartę może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która rozlicza podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Łomży, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Miasta Łomża albo zamieszkuje na terenie miasta w przypadku braku ustawowego obowiązku rozliczania podatku PIT. Osoba uprawniona do otrzymania Karty może wnioskować także o wydanie karty w imieniu dzieci od 7 roku życia do ukończenia 18 roku życia, dzieci do ukończenia 6 roku życia korzystają z ulg i zniżek przypisanych do konta rodzica, kontynuujących naukę lub studia do 26 roku życia na podstawie ważnej legitymacji oraz osób powyżej 18 roku życia bez ograniczenia wieku w przypadku osób legitymujących się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Jak uzyskać Łomżyńską Kartę Mieszkańca?

Od 6 maja o Łomżyńską Kartę Mieszkańca będzie mógł starać się każdy uprawniony mieszkaniec Łomży. Wystarczy wówczas złożyć odpowiedni wniosek na stronie karta.miastolomza.pl, bądź osobiście w Urzędzie Miejskim wraz z dokumentami potwierdzającymi uprawnienia oraz zdjęciem. Na rozpatrzenie wniosku i wydanie karty Urząd będzie miał do 30 dni. Karta będzie wydawana w formie mobilnej oraz plastikowej. Dotychczas funkcjonujące w Łomży Karta Seniora i Łomżyńska Karta Dużej Rodziny zachowają swoją ważność do końca roku, natomiast zniżki na nich zawarte nie będą się łączyły z ulgami przypisanymi do Łomżyńskiej Karty Mieszkańca.

Zobacz też:Rail Baltica: dwa nowe wiadukty na trasie Czyżew – Białystok. Nowe zdjęcia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

26-letni Ukrainiec próbował nakłonić Polaka do szpiegowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna