MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Otwarcie ścieżek edukacyjnych i punktów widokowych w gminie Mielnik. Widok z góry zapiera dech w piersiach!

Olga Goździewska-Marszałek
Dwie platformy widokowe i ścieżka w pięknych okolicznościach przyrody. Nowa atrakcja turystyczna na Podlasiu
Dwie platformy widokowe i ścieżka w pięknych okolicznościach przyrody. Nowa atrakcja turystyczna na Podlasiu Wrota Podlasia
Na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Głogi” w Mielniku powstały ścieżki edukacyjno-poznawcze. Z kolei na Górze Rowskiej zostały zbudowane dwie platformy widokowe. Można z nich obserwować piękną dolinę Bugu. To nowa atrakcja turystyczna w regionie.

Można już korzystać ze ścieżek edukacyjnych i placu widokowego na terenie Zespołu Przyrodniczo - Krajobrazowego „Głogi” w Mielniku.

- Jak widzimy te piękne widoki, to musimy przyznać, że zarząd województwa miał tylko jedno wyjście - dofinansować tę inwestycję z funduszy unijnych - stwierdził marszałek Artur Kosicki podczas otwarcia. - Gratuluję pomysłu. To jest „strzał w dziesiątkę”. Mam nadzieję, że powstaną kolejne takie inwestycje. Ukażą w pełni potencjał turystyczny Mielnika, który stanie się znany nie tylko w Polsce - dodał.

Zobacz też:Maratony Kresowe. Na Górze Zamkowej w Mielniku najszybszy był Michał Kamiński

Wójt Marcin Urbański wyjaśnił, że w gminie występują jedne z nielicznych siedlisk muraw kserotermicznych w Polsce, które są roślinnością charakterystyczną dla klimatu zwrotnikowego. Teraz będzie można ją podziwiać.

- Chcieliśmy pokazać piękno naszej gminy mieszkańcom i turystom. Udało nam się dzięki dofinansowaniu z urzędu marszałkowskiego, za co przesyłam ukłon i podziękowania w stronę zarządu - powiedział wójt i zaprosił wszystkich do zwiedzania gminy.

A nową inwestycję warto zobaczyć. Na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Głogi” powstały ścieżki edukacyjno-poznawcze. Mają długość 3500 m i są wyposażone w elementy małej architektury oraz tablice edukacyjne. Z kolei na Górze Rowskiej zostały zbudowane dwie platformy widokowe. Niżej usytuowana luneta, dzięki której można obserwować tereny położone w dolinie Bugu lub kopalnię kredy. Na górze wyznaczono również specjalne miejsce dla większych grup, gdzie odbywać się będą np. lekcje przyrodnicze. Teren otaczający górę wyposażony został w małą architekturę oraz pomoce dydaktyczne (ławki, stoliki, tablice edukacyjne).

Koszt tej inwestycji wyniósł blisko 2 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich pokryło 1,7 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polska nie jest gotowa na system kaucyjny?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna