Piłka ręczna. Historyczna wygrana SPR SBR Nowe Piekuty w I lidze

Jest zwycięstwo! SPR SBR Nowe Piekuty z pierwszymi punktami w I lidze
Jest zwycięstwo! SPR SBR Nowe Piekuty z pierwszymi punktami w I lidze facebook/spr sbr nowe piekuty
Do siódmej kolejki spotkań czekali kibice drużyny piłkarzy ręcznych SPR SBR Nowe Piekuty na pierwsze zwycięstwo w I lidze. Zespół z Nowych Piekut pokonał w hali ZS CKR w Rudce ORLEN Wisła II Płock 30:27. W tabeli I ligi drużyna SPR SBR Nowe Piekuty zajmuje 11. miejsce.

Zespół z Nowych Piekut wreszcie zgarnął całą pulę wygrywając z rezerwami drużyny ORLEN Wisła Płock 30:27. Mecz był bardzo interesujący i stał na dobrym poziomie, a o wygranej gospodarzy zadecydowała końcówka meczu.

Na początku meczu prowadzili gospodarze. W 13 minucie, po trafieniu Kamila Nogala, było 6:4. Płocczanie wyrównali na 6:6, ale po serii skutecznych akcji i trzech bramkach Pawła Kowalczyka i trafieniu Wojciecha Steca SPR SBR Nowe Piekuty wygrywało 10:6. Niestety, po podobnej serii ataków, ORLEN II Wisła Płock wyrównał na 11:11 w 25 minucie gry. Wynik do przerwy na 16:14 ustaliła bramka Kowalczyka.

Druga połowa była także wyrównana. Gospodarze nie potrafili uciec rywalom. W 34 minucie był remis 17:17, a w 51 minucie 27:27. Jednak w końcówce to Nowe Piekuty były zespołem skuteczniejszym. Bramki Nogala, Kowalczyka i Karola Pruszyńskiego zadecydowały o zwycięstwie 30:17.

SPR SBR Bank Nowe Piekuty - ORLEN Wisła II Płock 30:27 (16:14).
SPR SBR: Paweł Kowalczyk (9), Hubert Filipiuk (8), Kamil Nogal (5), Maciej Porzeziński (2), Wojciech Stec (2), Rafał Broniek (1), Arkadiusz Gumieniak (1), Karol Pruszyński (1), Jakub Bartosiak (1), Patryk Niesterowicz, Michał Łapiński, Sebastian Roszkowski, Krystian Stawierej, Karol Roszkowski, Maciej Jaworski.