Siatkarze Ślepska Malow Suwałki spadli w tabeli na 12. miejsce
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki spadli w tabeli na 12. miejsce Lucyna Nenow / Polska Press
Kibice Ślepska Malow Suwałki liczyli na szybką rehabilitację po porażce z ostatnią drużyną PlusLigi. Niestety, przeżyli kolejną gorycz. Ich pupile przegrali we własnej hali z drużyną Barkom Każany Lwów 0:3 i są w wyraźnym dołku.

Do meczu z drużyną z Lwowa siatkarze Ślepska Malow Suwałki przystąpili bez kontuzjowanego Pawła Halaby, którego zastąpił na skrzydle Bartosz Firszt. Halaba w poprzednim spotkaniu z Czarnymi Radom zszedł z boiska już w pierwszym secie z powodu bolącego kolana.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Raz na prowadzeniu byli goście 14:12, a raz gospodarze 16:14. W końcówce partii wydawało się, że Ślepsk Malow jest w stanie zakończyć ją zwycięstwem. Suwalczanie prowadzili 22:20 i 23:22. Niestety, drużyna z Lwowa wyrównała 23:23, a ostatnie dwa punkty zdobył zagrywką Wasyl Tupczij i Barkom objął prowadzenie 1:0.

Drugi set był bardzo podobny do pierwszego. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi punktowej. Barkom wygrywał na początku 3:0, 9:6, ale gospodarze szybko wyrównali na 9:9. Po dobrych atakach Arkadiusza Żakiety, gospodarze nawet prowadzili 16:13, ale tym razem to rywale doprowadzili do remisu. W końcówce był także remis 22:22, ale w ostatniej akcji blokiem Kristersa Dardzansa zatrzymany został Ziga Stern i po raz drugi zespół z Lwowa wygrał 25:23.

W trzecim secie suwalczanie nie potrafili przeciwstawić się gościom, którzy od remisu 10:10 uzyskali inicjatywę i wygrali 25:21. Ostatni punkt zdobył atakiem ze środka Władysław Szczurow.

- Dwa pierwsze sety były twarde, o wyniku zadecydowały w nich detale. Taka jest siatkówka, składająca się właśnie z detali. Jeśli nie potrafimy m.in. skończyć ataku na pojedynczym bloku to trudno myśleć o wygrywaniu meczu czy to rywalem jest ZAKSA czy Barkom Każany czy inny zespół. Chciałbym serdecznie przeprosić kibiców, że nie zdobyliśmy dziś ani jednego punktu - powiedział po spotkaniu trener suwalskich siatkarzy Dominik Kwapisiewicz.

Wynik jest bardzo nieprzyjemny. Walczyliśmy. Teraz najważniejsze jest to, by drużyna nie zwątpiła, by nie myślała o tych dwóch przegranych meczach i żebyśmy wyszli na następny mecz "naładowali" pozytywną energią. Kibice są niezadowoleni, tak jak my. Będziemy chcieli szybko to odmienić i wygrać na wyjeździe - powiedział libero Ślepska Malow Suwałki Mateusz Czunkiewicz

Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 0:3 (23:25, 23:25, 21:25).
Ślepsk Malow: Sanchez, Firszt, Stern, Stajer, Gallego, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Macyra, Żakieta, Kaciczak
Barkom Każany: Petrovs, Palonsky, Szczurow, Kowałow, Gueye, Tupczij, Pampuszko (libero) oraz Dardzans
MVP: Wasyl Tupczij (Barkom)